امام جمعه اهل سنت بندرعباس اقدامات افراط گرایان را در عراق محکوم کرد

سیاست داخلی,بندرعباس,قتالی,اهل سنت,داعش

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اقدامات تروریستی و افراط گرایانه در عراق را محکوم کرد.

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اقدامات تروریستی و افراط گرایانه در عراق را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: مسلمانان با یکدیگر برادرند و باید در جهت اعتدال و میانه روی گام بردارند و هرگونه افراط گری محکوم به شکست است. تندروی و افراطی گری سبب مخدوش شدن چهره اسلام می شود و حقوق و خون مسلمانان را بی ارزش جلوه می کند.

سید عبدالباعث قتالی گفت: آنچه امروز در عراق می گذرد مایه نگرانی است، زیرا حرکت افراط گرایان سبب افروخته شدن جنگ و خونریزی در این کشور مسلمان می شود. دولت عراق یک دولت قانونی است که حق حاکمیت دارد و باید این حاکمیت به رسمیت شناخته شود. اگر انتقاداتی به این دولت وارد شود، باید از راه گفتگو و تعامل حل و فصل شود. اما اقدام گروه داعش قابل دفاع نیست، زیرا بصورت عمومی بخشی از جامعه عراق را که شیعیان هستند، هدف قرار داده است و توجه را از اسرائیل و اشغال گری منحرف کرده بطوریکه الان اسرائیلی ها در اوج امنیت و آرامش هستند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: علماء بیدار اسلام همواره در مورد مسائل مسئولانه موضع می گیرند و نباید با احساسات در مورد یک مشکل اظهار نظر کرد. اتحاد شیعه و سنی در ایران مثال زدنی است و این وحدت می تواند الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی از جمله عراق باشد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس تصریح کرد:پایان دادن به خشونت و حرکات افراط گرایانه، توجه به اصول وحدت ملی، ایجاد فضای گفتگو میان مذاهب و اقوام و جلوگیری از دخالت قدرتهای خارجی راه برون رفت عراق از بحران فعلی است.

وی افزود:امیدواریم ملت شریف عراق از هر گروه و مذهب با خویشتن داری در خصوص معضل فعلی عمل کنند و ضمن محکوم نمودن حرکات تروریستی و خشونت از هر گونه اقدامی که به برادرکشی در این کشور ختم می شود جلوگیری کنند.

کد N352008