۰

امام جمعه اهل سنت بندرعباس اقدامات افراط گرایان را در عراق محکوم کرد

  • ۵۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست داخلی,بندرعباس,قتالی,اهل سنت,داعش

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اقدامات تروریستی و افراط گرایانه در عراق را محکوم کرد.

سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اقدامات تروریستی و افراط گرایانه در عراق را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: مسلمانان با یکدیگر برادرند و باید در جهت اعتدال و میانه روی گام بردارند و هرگونه افراط گری محکوم به شکست است. تندروی و افراطی گری سبب مخدوش شدن چهره اسلام می شود و حقوق و خون مسلمانان را بی ارزش جلوه می کند.

سید عبدالباعث قتالی گفت: آنچه امروز در عراق می گذرد مایه نگرانی است، زیرا حرکت افراط گرایان سبب افروخته شدن جنگ و خونریزی در این کشور مسلمان می شود. دولت عراق یک دولت قانونی است که حق حاکمیت دارد و باید این حاکمیت به رسمیت شناخته شود. اگر انتقاداتی به این دولت وارد شود، باید از راه گفتگو و تعامل حل و فصل شود. اما اقدام گروه داعش قابل دفاع نیست، زیرا بصورت عمومی بخشی از جامعه عراق را که شیعیان هستند، هدف قرار داده است و توجه را از اسرائیل و اشغال گری منحرف کرده بطوریکه الان اسرائیلی ها در اوج امنیت و آرامش هستند.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: علماء بیدار اسلام همواره در مورد مسائل مسئولانه موضع می گیرند و نباید با احساسات در مورد یک مشکل اظهار نظر کرد. اتحاد شیعه و سنی در ایران مثال زدنی است و این وحدت می تواند الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی از جمله عراق باشد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس تصریح کرد:پایان دادن به خشونت و حرکات افراط گرایانه، توجه به اصول وحدت ملی، ایجاد فضای گفتگو میان مذاهب و اقوام و جلوگیری از دخالت قدرتهای خارجی راه برون رفت عراق از بحران فعلی است.

وی افزود:امیدواریم ملت شریف عراق از هر گروه و مذهب با خویشتن داری در خصوص معضل فعلی عمل کنند و ضمن محکوم نمودن حرکات تروریستی و خشونت از هر گونه اقدامی که به برادرکشی در این کشور ختم می شود جلوگیری کنند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.