کارخانه در تذکری:‌ سست کردن پایه‌های ممیزی باعث ترویج واهی‌گرایی فرهنگی می‌شود

یک نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است: سست کردن پایه‌های ممیز فرهنگی موجب ایجاد شتاب در ترویج واهی‌گرایی فرهنگی می‌شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم کارخانه در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: این بار برخلاف روند جاری می‌خواهم از صحن علنی مجلس چند تذکر به خود و احیای به دیگر نمایندگان بدهم.

وی ادامه داد: بر اساس سوگندی که در اولین جلسه علنی یاد نموده‌ایم شرعا موظفیم صداقت و امانت را در ادای تکلیف الهی رعایت کنیم؛ چرا که حیات اعمال ما در گرو توجه به این دو رکن اساسی دین است.

این نماینده‌ی مجلس با بیان این که ریا همچون آفتی خطرناک در کمین اعمال ماست، تصریح کرد: شرایطی شده که ادای حتی دو رکعت نماز خالصانه در مساجد شهر نیز کار مشکلی است و مبارزه با این آفت به جز با اخلاص در عمل و کار برای رضای خدا ممکن نیست؛ چرا که کار اگر برای رضای خدا باشد نتیجه‌ی آن تا قیامت باقی می‌ماند و اگر برای دنیا باشد نتیجه‌ی آن فقط در همین دنیا است.

کارخانه افزود: شیوه متعارف نمایندگی به گونه‌ای است که در بسیاری از موارد وظیفه‌ی اصلی نمایندگی در حاشیه و دیگر امور درمتن قرار می گیرد و این بر خلاف سوگندی است که در قانون اساسی به انجام آن متعهد شده‌ایم که برای حل این مهم باید در مجلس چاره اندیشی اساسی صورت بگیرد.

وی در ادامه در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حالی که حرکت‌های سوء فرهنگی روز به روز در جامعه بیشتر می‌شود سست نمودن پایه‌های ممیزی فرهنگی، ایجاد شتاب در ترویج واهی گرایی فرهنگی است که در پیشگاه شهیدان انقلاب امری مذموم و خلاف تلاش برای تعالی فرهنگی در جامعه است که تجدید نظر در این امر موجب تحکیم مبانی فرهنگی می‌شود.

نماینده مردم همدان در تذکر دیگری به وزیر علوم و تحقیقات و فناوری گفت: با وجود این که سهم مشخصی برای مصاحبه درآزمون دکتری منظور و ابلاغ شده اما در برخی دانشگاه‌ها به طور خودسرانه این سهم افزایش داده شده و موجب این شده که رتبه‌های بالای آزمون در رشته‌های مختلف خارج از روابط ابلاغی از راه یافتن به دانشگاه برای ادامه تحصیل محروم بماند که ضروری است اقدام عاجلی برای رسیدگی به این موضوع انجام گیرد.

انتهای پیام

کد N351733