تهدید لیبرمن به اخراج فرستاده‌ ویژه سازمان ملل در روند صلح

رژيم صهيونيستي

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تهدید کرد که فرستاده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه به دلیل پیشنهاد میانجی‌گری برای انتقال اموال قطر به غزه اخراج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم‌ السابع، "آویگدور لیبرمن"، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: "رابرت سری"، فرستاده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه تلاش کرد تا تشکیلات خودگردان فلسطین را به انتقال 20 میلیون دلار از قطر به منظور حل بحران پرداخت دستمزد کارکنان حماس قانع سازد و وی سپس پیشنهاد داد تا سازمان ملل به صورت مستقیم کمک ارائه دهد.

در همین حال، "مراد بکری"، سخنگوی رابرت سری با بیان که این تشکیلات خودگردان فلسطین بوده است که با این دیپلمات سازمان ملل درخصوص این مساله گفت‌و‌گو کرده است، عنوان داشت: موضع سازمان ملل مشخص است.

وی با بیان اینکه انتقال اموال تنها با توافق تمام طرف‌های ذی‌ربط از جمله تل آویو صورت می‌گیرد، افزود: اسرائیل از تمام این گفت‌و‌گوها در این‌ خصوص مطلع بوده است.

تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که لیبرمن در یک نشست فوق العاده پیشنهاد می‌دهد که رابرت سری به عنوان یک "شخص نامناسب" معرفی شود.

در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی عنوان داشت: ما با دقت رفتار رابرت سری را زیر نظر می‌گیریم و تدابیر شدیدی اتخاذ خواهد شد.

وی تأکید کرد که وزارت خارجه علاوه بر دادن ویزای دیپلماتیک می‌تواند آن را نیز پس بگیرد.

از سوی دیگر، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نسبت به انتقال پول و اموال قطر به حماس اعتراض کرد و مدعی شد که حماس مسئول ربوده شدن 3 جوان اسرائیلی است.

پیشتر قطر در 13 ژوئن اعلام کرده بود: مبلغ 60 میلیون دلار ( 44 میلیون یورو) را برای پرداخت حقوق کارکنان نوار غزه، به تشکیلات خودگردان فلسطین خواهد داد.

انتهای پیام

کد N351641