لاریجانی: توسعه روابط ایران و کره جنوبی نیاز به تجربیات دو کشور دارد

توسعه روابط اقتصادی

تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای توسعه روابط اقتصادی میان ایران و کره جنوبی باید از تجربیات هم استفاده کنیم گفت: باید نوعی صمیمیت بیشتر برای فعالیت های سیاسی دو کشور نیز وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علی لاریجانی» روز (یکشنبه) در سمینار مشترک همکاری های پژوهشی میان مراکز پژوهشی – پارلمانی ایران و کره جنوبی که در محل کمیسیون اصل 90 مجلس برگزار شد، گفت: سفر رییس پارلمان کره جنوبی که اخیرا به ایران صورت گرفت بسیار موفق بود و ما در آن سفر مذاکرات مهمی را در زمینه همکاری میان دو کشور انجام دادیم.

وی ادامه داد: پس از بازگشت رییس پارلمان کره جنوبی به این کشور کارهای خوبی صورت گرفت که من در این زمینه از رییس پارلمان کره جنوبی سپاسگزاری می کنم.

وی همچنین به سفر رییس مرکز پژوهش های مجلس کره جنوبی اشاره کرد و گفت، سفر وی زمینه همکاری ها را بیشتر می کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه پارلمان های دو کشور باید کارهای پژوهشی بیشتری انجام دهند گفت: ما باید در زمینه های اقتصادی، توسعه ای، سیاسی و بین المللی و فرهنگی اقدامات پژوهشی انجام دهیم خصوصا در شرایط امروز که موضوعات منطقه ای از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما با کره جنوبی رابطه دیرینه ای داریم و در طول سال های گذشته نیز همکاری ما با این کشور در زمینه های مختلف برقرار بوده هرچند که در سال های اخیر این روابط فراز و فرودهایی داشته است. در پایان این سمینار روسای مراکز پژوهش های مجلس دو کشور تفاهم همکاری میان یکدیگر امضا کردند.

سیام(3)**9121**ن.س ** 1418
کد N351579