دعوت ویدئویی داعش از "مسلمانان غرب" برای جهاد در خاورمیانه

در ویدئوی جدیدی که توسط گروه جهادی دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به “داعش” انتشار یافته، پنج پیکارجوی اسلامگرا که به انگلیسی صحبت می کنند و گفته می شود دارای تابعیت بریتانیایی و استرالیایی هستند، از جوانان مسلمان ساکن در کشورهای غربی دعوت می کنند که برای ایجاد یک خلافت اسلامی در خاور میانه به آنها بپیوندند.

دعوت ویدئویی داعش از "مسلمانان غرب" برای جهاد در خاورمیانهدر ویدئوی جدیدی که توسط گروه جهادی دولت اسلامی در عراق و شام موسوم به “داعش” انتشار یافته، پنج پیکارجوی اسلامگرا که به انگلیسی صحبت می کنند و گفته می شود دارای تابعیت بریتانیایی و استرالیایی هستند، از جوانان مسلمان ساکن در کشورهای غربی دعوت می کنند که برای ایجاد یک خلافت اسلامی در خاور میانه به آنها بپیوندند.

 

 

 

در این ویدئو که “زندگی بدون جهاد وجود ندارد” نام گرفته و در شبکه های اجتماعی هم انتشار یافته پرچم سیاه القاعده نیز در پشت سر این پیکارجویان دیده می شود.

آنها می گویند که مبارزات شان مرز نمی شناسد و همان طور که به عراق و سوریه رفته اند، خواهند توانست بدون هیچ مشکلی به لبنان و اردن هم بروند.

این پیکارجویان تا کنون بخشهای زیادی از شمال غرب و مرکز عراق از جمله موصل را در دست گرفته و بسیاری از مهمات بجا مانده از نظامیان فراری عراقی را نیز در انحصار خود دارند.

 

منبع: یورونیوز/ رویترز

52261

کد N351505