رییس جمهوری اوکراین نسبت به تبعات رد طرح صلح پیشنهادی خود هشدار داد

طرح صلح تازه

مسکو- ایرنا- پترو پوروشنکو رییس جمهوری اوکراین با هشدار نسبت به تبعات رد طرح صلح پیشنهادی خود به شبه نظامیان جدایی خواه اعلام کرد که علاوه بر طرح صلح، گزینه دیگری را هم آماده کرده که در آینده ممکن است بکار گرفته شود.

به گزارش ایرنا به نقل از ایتارتاس، پوروشنکو روز یکشنبه گفت: اولویت ما طرح صلح پیشنهادی است، اما افرادی که به گفتگوها برای اتلاف وقت امید بسته اند و می خواهند از این فرصت برای تجدید قوا و آرایش نظامی استفاده کنند باید بدانند که ما طرح دیگری را نیز در دست داریم.

رییس جمهوری اوکراین با بیان این که اجزای گزینه دوم را افشا نمی کنم، اظهار داشت: زیرا باور دارم که طرح صلح موثر خواهد بود.

به گزارش رسانه های روسی، گزینه دوم رییس جمهوری اوکراین شامل ادامه حملات به شبه نظامیان جدایی خواه تا نابودی کامل آنها و تصرف کامل شهرهای استانهای لوهانسک و دونتسک می شود.

رییس جمهوری اوکراین روز جمعه در جریان نخستین سفر خود به منطقه دونباس اوکراین (استان های دونتسک و لوهانسک) از آتش بس نیروهای اوکراینی با شبه نظامیان تا روز 27 ماه ژوئن جاری خبر داد.

وی طرح صلح خود برای منطقه دونباس در 15 ماده را ارائه کرد که تضمین امنیت شرکت کنندگان در مذاکرات با دولت اوکراین و عفو افرادی که مرتکب جرایم جنگی سنگین نشده اند از آن جمله است.

همچنین در این طرح ایجاد محدوده حائل 10 کیلومتری در مرز اوکراین با روسیه پیش بینی شده است.

اروپام/2242**۵۱۸** 1337
کد N351494