رستمیان: اجرای طرح آمایش سرزمینی راه تحقق اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم سمنان در مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای طرح آمایش سرزمینی، گفت: همه نمایندگان متوجه هستند که منابع بسیاری در استان‌ها وجود دارد اما استفاده از آنها صورت نمی‌گیرد. طرح آمایش سرزمینی زمینه استفاده از این امکانات را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم سمنان در مجلس و عضو کمیسیون بهداشت در نطق میان دستور امروز خود ضمن اشاره به حوادث عراق برای دولت و مردم این کشور آرزوی موفقیت کرد و ادامه داد: ایران از نظر منابع طبیعی رتبه‌های بسیاری دارد. همچنین نیروی انسانی قوی از مزیت‌های کشور است اما استفاده از این امکانات نیازمند اجرای طرح آمایش سرزمین است.

وی با اشاره به وجود معدن زغال‌سنگ در منطقه سمنان، گفت: متاسفانه منابع طبیعی صدها کیلومتر دورتر از استان سمنان فرآوری می‌شود و این موضوع هزینه تولید را بالا می‌برد در صورتی که اگر سرمایه‌گذاری در محل انجام بگیرد سود بیشتری حاصل خواهد شد.

رستمیان با بیان اینکه همه استان‌ها و از جمله استان سمنان منابع تاریخی بی‌شماری دارند، گفت: باید این مکان‌های تاریخی مدیریت شود. متاسفانه تا به حال به این موضوع توجه آنچنانی نشده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس در ادامه با اشاره به جاده قطری کشور که از منطقه دامغان می‌گذرد، گفت: ما شرمنده مردمی هستیم که از کیفیت نامناسب این جاده آسیب دیده‌اند و امیدواریم مدیریت صحیح جاده‌ای منجر به کاهش خطرات شود.

وی با انتقاد از اجرایی نشدن اسناد بالادستی ادامه داد: کلان‌شهرپروری و توسعه نامتوازن از مشکلاتی است که باید با تحقیقات مرکز پژوهش‌ها علت آن پیدا شود و با آن به مقابله پرداخته شود.

رستمیان همچنین با تاکید بر لزوم انتخاب مدیران شایسته در کشور، گفت: باید چارچوب فراخوان برای استخدام‌ها رعایت شود و سلامت اداری حفظ شود.

نماینده مردم سمنان در مجلس در پایان از دولت خواست تا با انجام به موقع کارهای خودش اجازه دهد نمایندگان به کار اصلی‌شان که کار بر روی طرح و قانون و نظارت بر آن است، بپردازند.

انتهای پیام

کد N351374