فرار بیش از 300 هزار تن از مناطق قبیله‌نشین پاکستان

مقام‌های دولت پاکستان اعلام کردند: تعداد پاکستانی‌هایی که از مناطق قبیله‌نشین این کشور نزدیک مرز با افغانستان به خاطر حضور شبه‌نظامیان و درگیری‌ها گریخته‌اند، به 307 هزار و 501 تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از روز چهارشنبه هفته گذشته همزمان با لغو منع آمد و شد در وزیرستان شمالی 25 هزار و 242 تن منطقه را ترک گفته و در ایست‌های بازرسی بین راهی ثبت نام کردند.

ارباب محمد عارف، رئیس دولت در هفته منطقه قبیله‌نشین در مرز با افغانستان گفت: این ارقام شامل 62 هزار فردی است که پیش از عملیات 18 ژوئن 2014 ارتش پاکستان در این مناطق قبیله‌نشین منازل خود را در این مناطق ترک گفتند. به افراد بی‌خانمان غذا و آب آشامیدنی داده شده و به هر خانواده مبلغ 5000 روپیه (50 دلار) اختصاص یافته است.

وی افزود: لغو منع آمد و شد تا امروز (یکشنبه) ادامه خواهد داشت و دولت انتظار دارد که 100 هزار خانواده دیگر نیز منطقه را ترک کنند. دولت جادرهایی را برای افراد بی‌خانمان تدارک دیده اما تعداد کمی در این چادرها و کمپ‌ها ساکن شده‌اند چرا که ترجیح دادند به خویشاوندان خود در حوالی یا داخل شهر مرزی بانو بپیوندند.

ارتش پاکستان نیز در بیانه‌ای اعلام کرد، سربازان یک روز غذا و درآمد خود را برای کمک به خانواده‌های بی‌خانمان اختصاص می‌دهند.

ارتش پاکستان یک عملیات گسترده علیه مواضع شبه‌نظامیان خارجی و داخلی در وزیرستان شمالی از 15 ژوئن ترتیب داد و 262 تن از این شبه‌نظامیان در این عملیات کشته و مواضع آن‌ها منهدم شدند.

انتهای پیام

کد N351298