یک نماینده مجلس:

سازمان ملل داعش را در زمره گروه‌های تروریستی قرار دهد

نماینده مردم رستم در مجلس شورای اسلامی از سازمان ملل خواست تا نام گروهک تروریستی داعش را در زمره گروه‌های تروریستی قرار دهد.

وی در پایان از سازمان ملل خواست تا نام گروهک تروریستی داعش را در زمره گروه‌های تروریستی قرار دهد و گفت: اقدامات این گروهک را در عراق محکوم می‌کنم و به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نوذر شفیعی طی نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: در عین حال از جامعه بین‌الملل انتظار می‌رود واکنش جدی‌تری را نسبت به محکومیت این اقدامات (گروهک تروریستی داعش) نشان دهند.

نماینده مردم رستم در مجلس همچنین پیروزی سوریه در مبارزه با تروریسم و برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت و این دو را نتیجه مقاومت آنها در برخورد با مسائل دانست.

شفیعی همچنین اظهار کرد: متاسفانه طی دو سال گذشته که از نمایندگی بنده می‌گذرد به رغم تلاش‌های شبانه‌روزی به دلیل مشکلات اقتصادی موجود که از دو علت داخلی یعنی ضعف مدیریت و خارجی یعنی تحریم‌ها ناشی می‌شود کمترین گره‌ای از مشکلات مردم باز نشده و انتظار می‌رود اکنون که بارقه امیدی برای حل مشکلات کشور ایجاد شده این اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه، تصریح کرد: جاده 30 کیلومتری قائمیه به بابا میدان هر سال همواره شاهد خسارات و سوانح فراوانی است که از وزارت راه می‌خواهم در این رابطه اقدام عملی جدی انجام دهد. همچنین انتظار می‌رود وزارت صنعت و معدن نسبت به صدور مجوز برای کارخانه سیمان ممسنی اقدام نماید چرا که این کارخانه تنها امید مردم شهرستان در حوزه صنعت است. همین‌طور انتظار می‌رود این وزارتخانه خود مسئولیت اداره کارخانه قند ممسنی که به دلیل واگذاری غیراصولی به بخش خصوصی تعطیل شده است به عهده بگیرد.

وی افزود: از وزارت نفت می‌خواهم ضمن وفای عهد در مجلس در جلسه مشترک مجمع نمایندگان استان فارس بر روند احداث پتروشیمی ممسنی تسریع نماید که می‌تواند با توجه به تحریم، خوراک از غرب بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع نماید.

شفیعی با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی، گفت: احساس می‌کنم این وزارتخانه در اوج رکود در قبال بخش کشاورزی به سر می‌برد و به عنوان مثال عملکرد این وزارتخانه در قبال سیفیجات مردم بسیار ضعیف بود و باعث خسارت گسترده‌ای به هندوانه‌کاران ممسنی و رستم شد و امیدواریم دولت و این وزارتخانه با پرداخت خسارت به کشاورزان اعتبار خود را باز یابد. همچنین از وزارت ورزش نیز گلایه دارم که چرا امر خطیر ورزش در استان فارس را رها کردیم؟

نماینده مردم رستم در مجلس خطاب به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: در هنگام رای اعتماد به شما وزیری با دیدگاه استراتژیک معرفی شدید اما متاسفانه از قافله عقب مانده‌اید و درمانگاه تامین اجتماعی ممسنی در پیچ و خم بروکراسی آن وزارتخانه معطل مانده است و در عین حال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر ابتکار عمل‌های خوب در حوزه بهداشت و درمان که انقلاب بزرگی در خدمت‌رسانی به مردم در این حوزه بود تشکر می‌کنم و تقدیر و تشکر مردم حوزه انتخابیه‌ام را نسبت به ایشان به دلیل قرار دادن شهرستان‌های ممسنی و رستم در سطح ب طرح ماندگاری پزشک اعلام می‌دارم.

وی افزود: از رییس‌جمهور و هیات دولت دعوت می‌کنم ضمن بازدید از استان فارس و شهرستان‌های ممسنی و رستم برای رفع محرومیت‌های این منطقه بکوشند و در عین حال از زحمات بی‌دریغ استاندار فارس و نماینده ولی فقیه سپاسگزاری می‌کنم و از استانداری می‌خواهم با تدبیر واقع‌بینانه شاخص‌های توسعه در استان بخصوص شهرستان‌های ممسنی و رستم که بی‌تردید پایین‌ترین شاخص‌ها را در توسعه دارند جایگاه‌های این منطقه را در برنامه ششم توسعه روشن نمایند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تشکر از پیشبرد منطقی دیپلماسی هسته‌ای توسط وزارت خارجه، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود نیروهای سیاسی داخلی در شرایط حساس فعلی از این تیم که رسالت تاریخی بر عهده دارد حمایت کنند چرا که برخورد سیاسی با موضوع نتیجه‌ای جز هدر دادن انرژی ندارد و مردم امروز انتظار گره‌گشایی از مشکلات را دارند و نه هیاهوهای سیاسی.

انتهای پیام

کد N351294