برای گفت‌وگو درباره بحران عراق؛

کری به اردن، بلژیک و فرانسه سفر می‌کند

سیاسی

این سفر شش روزه برای رایزنی با هم‌پیمانان و متحدان واشنگتن به منظور یافتن راهی برای کمک به تامین امنیت، ثبات و تشکیل دولتی فراگیر در عراق، بحث درباره چالش‌های امنیتی خاورمیانه و شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو انجام می‌شود.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا امروز - یک‌شنبه - در پی بحران عراق و پیشرفت‌های شبه‌نظامیان داعش در این کشور، به پایتخت اردن سفر کرده و سپس از بلژیک و فرانسه دیدار می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، بر اساس بیانیه‌ای که وزارت خارجه آمریکا در این‌باره منتشر کرده است، این سفر شش روزه برای رایزنی با هم‌پیمانان و متحدان واشنگتن به منظور یافتن راهی برای کمک به تامین امنیت، ثبات و تشکیل دولتی فراگیر در عراق، بحث درباره چالش‌های امنیتی خاورمیانه و شرکت در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو انجام می‌شود.

بنا بر این بیانیه، جان کری «در پاریس با متحدان منطقه‌ای و هم‌پیمانان در خلیج‌فارس بر سر چالش‌های امنیتی خاورمیانه، از جمله عراق و سوریه، دیدار می‌کند».

خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که انتظار می‌رود جان کری از عراق نیز دیداری داشته باشد. این دیدار که زمان آن مشخص نیست، در صورت انجام، دومین دیدار وزیر خارجه آمریکا از عراق طی زمانی است که ریاست دستگاه دیپلماسی آمریکا را در دست گرفته است.

کد N351085