حزب حاکم برزیل دیلما روسف را نامزد انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد

حزب حاکم برزیل رسما رئیس‌جمهور این کشور را نامزد انتخابات پنجم اکتبر 2014 اعلام کرد تا وی شانس خود را برای انتخاب مجدد در این روند رقابتی امتحان کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، میزان محبوبیت دیلما روسف، رئیس‌جمهوری برزیل به دلیل هزینه‌های بالای زندگی و اقتصاد کند در حال پایین آمدن است و همین امر باعث شد تا وی در افتتاحیه بازی‌های جام جهانی 2014 در برزیل مورد "هو" حضار و شرکت‌کنندگان قرار گیرد.

روسف سال گذشته میلادی تظاهرات گسترده برزیلی‌های خواستار خدمات بهتر بهداشت، آموزشی و حمل و نقل عمومی را از سر گذراند و بنابر نظرسنجی‌ها، همچنان شانس انتخاب مجدد برای دور دوم ریاست جمهوری را دارد اگرچه پیشرو بودنش در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

روسف در جمع اعضای حزب حاکم کارگر گفت: ما با یک چالش مواجه هستیم چرا که کیفیت زندگی در برزیل بهبود یافته و زمانیکه چنین چیزی در یک کشور رخ دهد، درخواست‌های مردم بیشتر می‌شود و کیفیت‌ها ترقی می‌کنند.

حزب حاکم کارگر برزیل قصد دارد تا مبارزات انتخاباتی خود را با تمرکز بر رفاه اجتماعی و توزیع درآمد آغاز کند. در دوران زمامداری حزب حاکم، 35 میلیون برزیلی از فقر نجات یافته‌اند.

رقیب اصلی روسف‌، آبیسیو نوس، از حزب میانه‌روی سوسیال دموکراسی برزیل بیشتر با هدف بهبود اوضاع اقتصادی در جذب سرمایه‌گذاری‌ها و رشد اقتصاد کشور پا به این رقابت انتخاباتی گذاشته است.

انتهای پیام

کد N351067