عباس: شواهدی مبنی بر دست داشتن حماس در ربودن 3 اسرائیلی وجود ندارد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد جنبش حماس در ربوده شدن سه شهرک نشین اسرائیلی دست داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با هیاتی از اصحاب رسانه کشورهای عربی در رام‌الله درخصوص ربوده شدن سه جوان اسرائیلی، گفت: هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی این جوانان را ربوده است. اسرائیل تلاش می‌کند تا بگوید حماس مسئول این اقدام است. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد حماس مسئول ربایش سه اسرائیلی مذکور است.

وی در جواب یکی از روزنامه‌نگاران که معتقد بود شاید سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) با هدف لطمه زدن به تشکیلات خودگردان فلسطین دست به چنین اقدامی زده باشد، گفت: احتمال‌های زیادی وجود دارد اما ما نمی‌توانیم در حال حاضر بگوییم چه کسی دست به چنین اقدامی زده است اما اگر این مساله ثابت شود ما نیز موضع مهمی اتخاذ خواهیم کرد.

در همین راستا، ریاض المالکی، وزیر خارجه دولت موقت فلسطین نیز در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط گفت: در حال حاضر سه سناریو و احتمال درخصوص ربوده شدن سه شهرک‌نشین اسرائیلی وجود دارد؛ یکی اینکه ممکن است موضوع ربایش تنها صرفا یک "بازی" از سوی اسرائیل برای جلب کردن نظر دیگران به خود باشد یا اینکه بخشی از بازی بزرگتری باشد که اسرائیلی‌ها را از تجاوزگر به قربانی تبدیل کند یا اینکه واقعا این افراد ربوده شده باشند.

وی گفت: اسرائیل آشکارا اعلام کرده که از تمامی فلسطینی‌ها بازجویی کرده و دست به هر اقدامی علیه آن‌ها می‌زند تا بتواند سه اسرائیلی مذکور را پیدا کند، اما ما می‌دانیم هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد حماس در این مساله دست داشته است.

ریاض المالکی با بیان اینکه مذاکرات صلح خاورمیانه در حال حاضر متوقف شده است، گفت: تشکیل دولت توافقی فلسطین با استقبال زیادی از سوی جامعه جهانی غیر از اسرائیل مواجه شد. اما پرونده آشتی ملی فلسطین همچنان در مسیر درست خود حرکت می‌کند.

هفته گذشته سه شهرک نشین اسرائیلی در منطقه الخلیل ربوده شدند و دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جنبش حماس را به دست داشتن در این مساله متهم و صدها تن از فلسطینی‌ها را بازداشت کرد.

انتهای پیام

کد N350978