پیش بینی زیبا کلام درباره بازی ایران و آرژانتین و حرفهای اخیرش درباره فوتبال

صادق زیباکلام,جام جهانی 2014

صادق زیبا کلام پیش بینی کرد که تیم ملی ایران امشب در دیدار با آرژانتین حداقل سه گل دریافت می کند.

صادق زیبا کلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهرانکه اخیرا با اظهار نظرش درباره اینکه از موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی خوشحال نمی شود،بار دیگر جنجال ساز شده بود، گفت:می دانستم خیلی ها از این حرف ناراحت می شوند. به همین دلیل ابتدای یادداشتم متذکر شدم که از هموطنان فوتبال دوستم عذرخواهی می کنم ولی دوست ندارم ایران ببرد.
زیباکلام در یادداشت اخیر خود آرزو کرده بود فوتبال ایران در همان روزهای اول جام جهانی بازی های خود رابه رقبا ببازد.

زیبا کلام که می گوید منتقدان این حرف به استدلال او توجه نکرده اند، به خبرآنلاین، گفت: اینکه چرا تلویزیون از روز چهارشنبه که حکم دادگاه من داده شده تا روز جمعه به این موضوع در بخش های خبری اش اشاره کرد احتمالا به این دلیل بوده که تلاش داشته مرا نزد مخاطبانم خراب کند و به آنها بگوید ببینید این فرد چقدر این فرد پست است! ببینید چقدر این فرد ضد ایران و ایرانی و مخالف شادی مردم است.منتها آنچه صدا و سیما بدان توجه نکرده این است که مردم مرا می شناسند و می دانند به دنبال رای مردم و محبوبیت شخصی نیستم.

وی ادامه داد:من اگر حرفی می زنم فکر می کنم این به خیر و صلاح مملکتم است و اصلا به این فکر نمی کنم که مردم از این حرف خوششان می آید یا نه.

وی با اشاره به برخی اظهار نظر های دیگرش، افزود:من مواضع دیگری هم داشتم که مردم خیلی خوششان نمی آید. مثلا یک بار گفتم نام خلیج فارس و جزایر سه کانه ایرانی بهانه ای برای ما ایرانیان است که کینه خودمان را از اعراب را به بهانه موضوع جزایر ایرانی بیرون بریزیم.
زیباکلام به نامه اش به رئیس جمهور درباره مهاجران افغانی هم اشاره کرد و گفت: به رئیس جمهور نوشتم من خجالت می کشم به چشم مهاجرانی نگاه کنم که ما در ایران با آنها خوب رفتار نمی کنیم.ولی می دانم از این حرف هم خیلی ها خوششان نیامد .
این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران تصریح کرد: دوست ندارم این حرف را بزنم، تا خود این حرف هم مردم را دچار سوء تفاهم نکند، اما تفاوت روشنفکران با سیاستمداران این است که حرفی نمی زنند که باعث محبوبیتش شود و کف و سوت مردم برایش اهمیت زیادی ندارد، اما سیاستمدار این گونه نیست و اگر ببیند اظهار نظری باعث شود مردم خوشحال نشوند آن را بیان نمی کند.
وی تفاوت دوم خود با سیاستمداران را پذیرش اشتباه دانست و گفت: هر جا تشخیص دهم اشتباه می کنم صریح و علنی از مردم عذرخواهی می کنم و با لغات هم بازی نمی کنم، اما در میان سیاستمداران ایرانی ندیدم انها اگر اشتباهی می کننداز مردم عذرخواهی کنند.
/212 212

 

کد N350364