تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید کرواسی به ظریف

استریبور کریچ، سفیر جدید کرواسی در ایران صبح شنبه رونوشت استوارنامه خود را به وزیر امور خارجه کشورمان، تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف پیشینه روابط ایران و کرواسی را خوب و دیرینه توصیف و خاطرنشان کرد: سفرها و دیدارهای متقابل مسوولان ایرانی و کرواسی از جمله سفر و مذاکرات موفقیت‌آمیز سال گذشته رییس مجلس شورای اسلامی به زاگرب و تداوم این دیدارها نشانگر عزم و اراده جدی دو طرف برای توسعه همه جانبه روابط است.

وزیر امور خارجه کشورمان هم‌چنین با اشاره به ظرفیت‌های گسترده ایران و کرواسی در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی، فرهنگی و گردشگری، ضرورت به‌کارگیری مجموعه ظرفیت‌ها برای پیشبرد همه جانبه روابط بین تهران و زاگرب را مورد تاکید قرار داد.

ظریف ابراز امیدواری کرد سفیر جدید کرواسی با توجه به پیشینه و تجربیات خوب خود در این ماموریت هم برای بسط و گسترش همه جانبه روابط بین دو کشور موفق باشد.

سفیر جدید کرواسی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضورش در جمهوری اسلامی ایران، سلام‌های وزیر خارجه کشورش به ظریف را ابلاغ کرد.

او هم‌چنین روابط سیاسی را رو به پیشرفت خواند و با اشاره به ظرفیت‌های فراوان دو کشور برای ارتقاء و گسترش روابط، افزایش تماس‌های دو کشور و عزم کرواسی برای به‌کارگیری تمامی توان برای پیشبرد روند توسعه روابط در همه عرصه‌ها به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری را ابراز کرد.

انتهای پیام

کد N350355