اخبار عراق/

رژه نظامی طرفداران جریان صدر در بابل/تعداد داوطلبان از مرز دو میلیون و500 نفر فراتر رفت

تحرکات داعش در عراق‬

منابع امنیتی عراقی از رژه نظامی طرفداران مقتدی صدر در بابل و فراتر رفتن تعداد داوطلبان جنگ با داعش در این کشور از مرز دو میلیون و 500 هزار نفر خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه السومریه، ابومجاهد الرکابی عضو کمیته مردمی در عراق اعلام کرد: تعداد داوطلبان تاکنون از از مرز دو میلیون 500 هزار نفر فراتر رفته است.

وی بیان کرد: همچنان بر تعداد داوطلبان افزوده می شود و اینکه سلاح فقط در دست دولت باشد اهمیت زیادی دارد.

از سوی دیگر علی شویلیه نماینده وابسته به جریان الاحرار وابسته به جریان صدر اعلام کرد: هزاران نفر از طرفداران جریان صدر به رهبری مقتدی صدر رژه نظامی با سلاح های سبک، متوسط و سنگین در بابل برگزار کردند. این رژه به درخواست مقتدی صدر برگزار شد اگر مقتدی صدر از ما بخواهد که به نیروهای امنیتی ملحق شویم این دعوت را لبیک می گوییم این رژه طایفه گری یا شبه نظامی گری نیست.

وی افزود: سپاه المهدی در راستای حمایت از مقدسات عراق و عراقی ها و حمایت از مرزهای عراق و تحت رهبری دولت عراق عمل خواهد کرد و متجاوزان به عراق را پاسخ دندان شکن خواهد داد.

محمد عناد یکی از رژه روندگان گفت: ما آماده دفاع از عراق و مردم آن هستیم و در قبال اقدامات داعش در موصل و تکریت ساکت نخواهیم ماند و آماده جانفشانی برای عراق هستیم.