وزیر خارجه ترکیه: این کشور در معرض خطر قرار ندارد

تروریسم,داود اوغلو

آنکارا- ایرنا - ˈاحمد داوداوغلو ˈ وزیر خارجه ترکیه به رخدادهای اخیر در عراق اشاره کرد و گفت : این کشور در معرض هیچ خطری قرار ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری ترکیه، داوداوغلو پس از دیدار با همتای آلمانی خود در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این کشور در پی رخدادهای اخیر در عراق با خطری روبه رو نیست و به همین علت از پیمان آتلانتیک شمالی ˈ ناتو ˈ درخواست کمک نکرده است.

وزیر خارجه ترکیه بار دیگر ادعا کرد که این کشور از گروه های تروریستی از جمله ˈداعش ˈ در سوریه حمایت تسلیحاتی به عمل نمی آورد .

مخالفان دولت ترکیه به دفعات دولت اردوغان را به حمایت نظامی و مالی از گروه های تروریستی از جمله داعش در سوریه متهم کرده اند.

داوداوغلو مدعی شد که ترکیه از تروریسم پشتیبانی به عمل نمی آورد و هیچ رابطه مستقیم و غیر مستقیم با گروه های تروریستی ندارد .

ترکیه از آغاز بحران در سوریه به همراه کشورهای عربستان سعودی و قطر از معارضان سوری حمایت به عمل آورده است.

وزیر خارجه ترکیه مدعی شد که ترکیه به مبارزه با گروه های افراطی اسلامگرا همچون القاعده که به ترویج تروریسم و خشونت می پردازند ، به مبارزه ادامه خواهد داد.

سازمان های ملل متحد و دیده بان حقوق بشر به تازگی در گزارشاتی ترکیه را به حمایت تسلیحاتی از گروه تروریستی القاعده متهم کردند.

خاورم * 230**1010
کد N350333