اخبار عراق/

هلاکت 30 تروریست در تلعفر/حمله به داعش در بیجی

تحرکات داعش در عراق‬

هلاکت دهها نفر از تروریستها در عملیات ارتش عراق در تلعفر و هلی برد موفق نیروهای عراقی در صلاح الدین از مهمترین اخبار این کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، قاسم عطا سخنگوی نیروهای مسلح عراق گفت: نیروهای امنیتی دستاوردهای مهمی در تلعفر به دست آورده اند و همکاری گسترده ای میان نیروهای امنیتی و عشایر در این منطقه وجود دارد و نیز هماهنگی قوی با نیروی هوایی وجود  دارد.

وی افزود: نیروهای امنیتی موفق به هلاکت بیش از 30 تروریست که در میان آنها تعدادی از عوامل انتحاری وجود دارد و انهدام ادوات متعلق به این گروه شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح عراق تاکید کرد: نیروهای ما در شرق القائم در الانبار هستند و نبردهای سنگینی در جریان است و آنچه برخی از رسانه ها درباره نزدیک شدن داعش به پالایشگاه بیجی نقل کرده اند، دقیق نیست.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد: بالگردهای ارتش امروز حمله گسترده ای به مراکز وابسته به داعش در بیجی کردند و تعدادی از آنها را به هلاکت رساندند و برخی دیگر را زخمی کردند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: نیروهای امنیتی پس از این حملات هوایی یکی از سرکرده های داعش به نام ابوعبدالرحمن الناصری مسئول قتل 80 نظامی عراقی را بازداشت کردند.