جنگ عروسک‌های سیا با هواداران بن لادن!

سیاسی

سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا) اخیرا از ماموریت محرمانه‌ای با رمز "چشم‌های شیطان" و ساخت عروسک‌هایی از اسامه بن لادن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آمریکا در سال 2005 میلادی ساخت عروسک‌های اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را به عنوان تبلیغات ضد القاعده آغاز کرد تا آن‌ها را روانه بازارهای جنوب آسیا کند اما این پروژه پیش از آنکه عروسکی وارد بازارهای برون مرزی شود، متوقف شد.

نمونه‌های اولیه این عروسک نمایانگر چهره اسامه بن لادن است. چهره این عروسک با موادی طراحی شده که رنگ آن در اثر گرما حل نمی‌شود و به گونه‌ای ساخته شده که سر آن از بدن جدا می‌شود و کاملا شبیه به چهره‌ای شیطانی با چشمانی است که سفیدی آن به رنگ سبز است و بر روی صورت آن نقاش‌هایی با رنگ سیاه کشیده شده است.

هدف از ساخت این عروسک ترساندن کودکان و والدین آن‌ها بود تا از بن لادن دوری کنند.

سازمان سیا با دونالد لوین، خالق محبوب عروسک G.I Joe ارتباط برقرار کرد. وی به ویژه به خاطر شبکه ارتباطش در آسیا به ویژه در چین، جایی که قرار است این عروسک‌ها ساخته شوند، پرطرفدار است.

ریان تراپانی، سخنگوی سازمان سیا به روزنامه واشنگتن پست گفت، تنها سه عدد از این عروسک تا کنون ساخته شده و آن‌ها تنها نمونه هستند.

وی افزود: سازمان سیا پس از آنکه این نمونه‌ها را دید از ادامه این ایده منصرف شده و هیچ عروسکی تولید یا توزیع نکرد.

پروژه "چشم‌های شیطان" دیگر وجود ندارد اما آمریکا به صورت محرمانه به تبلیغات خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

کد N349981