یک روزنامه ترک از آزادی اتباع ترکیه در آینده نزدیک خبر داد

کنسولگری موصل,ترکیه عراق

آنکارا - ایرنا - روزنامه ˈملیتˈ چاپ ترکیه روز شنبه به نقل از یک تارنمای نزدیک به گروه تروریستی ˈداعشˈ اعلام کرد: 80 نفر از اتباع ربوده شده ترکیه بزودی آزاد می شوند.

به گزارش ایرنا، این روزنامه به نقل از خبرنگار خود در ˈاربیلˈ عراق نوشت: منابع نزدیک به تروریستهای داعش می گویند که تمامی اتباع ترکیه که در ˈموصلˈ ربوده شدند، بزودی آزاد می شوند.

ملیت افزود: ˈپیشمرگان کردˈ که به علت خودداری از درگیری با داعش مورد انتقاد قرار گرفته بودند، در حال بسیج عمومی برای مقابله احتمالی با نیروهای تروریستی این گروه هستند.

بنابر این گزارش، ˈمسعود بارزانیˈ رییس اقلیم کردستان عراق در دیدار با ˈاسامه النجیفیˈ رییس مجلس عراق گفت: اقلیم کردستان به همراه براداران سنی و شیعه خود برای جنگ با تروریست ها آماده است.

نیروهای تروریستی داعش هفته پیش 49 نفر از کارکنان کنسولگری ترکیه در موصل و خانواده های آنها و همچنین 31 نفر از رانندگان ترک در جریان اشغال این شهر را ربودند.

ˈرجب طیب اردوغانˈ هفته گذشته پیش از حرکت به اتریش و فرانسه در فرودگاه آنکارا گفت: اخیرا هیاتی را برای تماس با داعش و بازگرداندن شهروندان ترک در عراق به منطقه اعزام کرده است.

گفته می شود که بیش از 100 هزار نفر از اتباع ترکیه در عراق به سر می برند. وزارت خارجه ترکیه از شهروندان خود خواسته است تا عراق را ترک کرده و یا حتی المقدور به مناطق امن در شمال عراق عزیمت کنند.

خاورم/2011**230**1651
کد N349820