دیدار سفیر ایران در بیروت با رئیس مجلس لبنان

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با نبیه بری، رئیس مجلس لبنان ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس مجلس لبنان در این ملاقات با اشاره به تحولات حساس منطقه به ویژه تحولات اخیر عراق اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از مدت‌ها قبل به دنبال تقسیم کشورهای منطقه بر اساس نظام طایفه‌ای و مذهبی و از هم پاشیدن قدرت ارتش‌های منطقه بود و تحولات اخیر عراق و دیگر کشورهای منطقه نیز در همین راستا قابل ارزیابی است.

نبیه بری با اشاره به نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در منطقه، بر ضرورت تقویت همکاری‌های منطقه‌ای برای خنثی ساختن توطئه‌های صهیونیستی تأکید کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ثبات و استقرار کشورهای منطقه بوده و نقش بارزی را در این راستا برعهده دارد.

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با تشریح تحولات منطقه بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملت‌های منطقه در حنثی ساختن توطئه‌های رژیم صهیونیستی تأکید ورزید و اظهار داشت: لبنان به عنوان خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و حفظ وحدت و انسجام طوایف و جریان‌های مختلف سیاسی لبنان خنثی کننده توطئه دشمنان و رمز اصلی پیروزی این کشور به شمار می‌رود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران روابط دو کشور را ممتاز توصیف کرد و بر ضرورت تقویت این روابط تأکید ورزید و اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است روابط خوبی با همه جریان‌های سیاسی لبنان داشته باشد.

انتهای پیام

کد N349654