موش دوانی دوباره امارات: ایران به اشغال جزایر سه گانه پایان دهد

ایسنا نوشت:

دولت امارات متحده عربی با تکرار ادعای واهی‌اش در قبال جزایر سه‌گانه از تهران خواست تا به آنچه به زعم آنها اشغال جزایر سه‌گانه از سوی ایران است، پایان دهد.

عبدالله بن محمد سعید غباش، وزیر مشاور و رییس هیات اماراتی در چهل ‌ویکمین دور از نشست‌های وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در سخنانی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی دولت امارات بر پایه پایبندی به گرایشهای خلیج (فارس)، عربی و اسلامی است گفت که کشورش به دنبال تقویت و توسعه دامنه دوستی با همه کشورهای جهان، حسن همجواری با آنها، احترام به حق حاکمیت کشورها، حفظ وحدت اراضی و عدم مداخله در امور داخلی و حل اختلافات به واسطه در پیش گرفتن راه‌های مسالمت‌آمیز است.

او گفت:‌ بر مبنای این اصول و خواست امارات بر تقویت امنیت و ثبات در خلیج (فارس) دولت امارات از اقدام ایران در ادامه اشغالگری‌ بر جزایر سه‌گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی متاسف است و خواهان بازپس گیری حق حاکمیتش بر این جزایر است.

بنابر گزارش البیان چاپ امارات، این مقام امارتی ادعا کرد که همه اقدامات و تدابیری که از سوی ایران انجام می‌شود، باطل و مخالف با قوانین بین‌المللی است .

او هم‌چنین تهران را به همکاری و همسویی با آنچه خواسته‌های صادقانه کشورش برای حل مسالمت‌آمیز و عادلانه این مساله خواند، دعوت کرد.

 

23145

 

 

کد N349530