ادعای تکراری امارات در قبال جزایر سه‌گانه

سیاسی

دولت امارات متحده عربی با تکرار ادعای واهی‌اش در قبال جزایر سه‌گانه از تهران خواست تا به آنچه به زعم آنها اشغال جزایر سه‌گانه از سوی ایران است، پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عبدالله بن محمد سعید غباش، وزیر مشاور و رییس هیات اماراتی در چهل ‌ویکمین دور از نشست‌های وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در سخنانی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی دولت امارات بر پایه پایبندی به گرایشات خلیج (فارسی) ، عربی و اسلامی است گفت که کشورش به دنبال تقویت و توسعه دامنه دوستی با همه کشورهای جهان، حسن همجواری با آنها، احترام به حق حاکمیت کشورها، حفظ وحدت اراضی و عدم مداخله در امور داخلی و حل اختلافات به واسطه در پیش گرفتن راه‌های مسالمت‌آمیز است.

وی مدعی شد:‌ بر مبنای این اصول و خواست امارات بر تقویت امنیت و ثبات در خلیج (فارس) دولت امارات از اقدام ایران در ادامه اشغالگری‌ بر جزایر سه‌گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی متاسف است و خواهان بازپس گیری حق حاکمیتش بر این جزایر است.

بنابر گزارش البیان چاپ امارات، این مقام امارتی ادعا کرد که همه اقدامات و تدابیری که از سوی ایران انجام می‌شود، باطل و مخالف با قوانین بین‌المللی است .

وی هم‌چنین تهران را به همکاری و همسویی با آنچه خواسته‌های صادقانه کشورش برای حل مسالمت‌آمیز و عادلانه این مساله خواند، دعوت کرد.

انتهای پیام

کد N349351