لاریجانی:

معلوم نیست از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معجزه ای بیرون بیاید/ لزوم برخورد سریع با اشرار

مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که نیاز به تغییر در ساختار مبارزه با فساد داریم گفت: از درون نشست های ستاد مبارزه با فساد اقتصادی معلوم نیست معجزه ای در مبارزه با فساد بیرون بیاید. باید در این زمینه سازمانی به وجود آید که به قوه قضائیه متصل باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در همایشی که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، با تاکید بر لزوم اجرای امنیت اجتماعی در کشور گفت:  مردم با مشکلات امنیت اجتماعی روبرو هستند. یکی از رسانه ها چندی پیش با تیم های قلدر مصاحبه ای کرده بود که در این مصاحبه نشان می داد که آنها پاتوق دارند و پول دارند و زورگویی می کنند، باید با این افراد به صورت قاطع و صریح برخورد کرد رسانه ها هم باید این برخورد ها را منعکس کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که حتی زورگویی با سلاح سرد نیز محاربه است گفت:  یک موردی اشرار در تهران این کار را کردند که رئیس قوه قضائیه و نیروی انتظامی برخورد کردند و پس از آن من گزارش هایی از اطلاعات تهران داشتم که اشرار گفته بودند شرایط در تهران قرمز شده و باید از تهران برویم. ما باید شرایط را برای زندگی مردم سبز کنیم.

وی ادامه داد: چه بلایی بر سر فردی که نهی از منکر می کردند آوردند. اگر قانون نیاز است تشدید شود لایحه بیاورید تا تشدید شود. اگر این ساز و کار کفایت می کند قوه قضائیه باید ساز و کارهای درست را اجرایی کند و با اشرار با سرعت برخورد کند، رسانه ها نیز خوب منعکس کنند تا باعث بازدارندگی شود.

لاریجانی با تاکید بر این که امنیت اجتماعی باید جزو اولویت های ما باشد گفت: نیروی انتظامی نیز باید در این راستا کمکهای لازم را انجام دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنرانی خود با تاکید بر لزوم مبارزه با فساد گفت:  در شرایط فعلی ستاد مبارزه با فساد اقتصادی مرتب تر از گذشته تشکیل جلسه می دهد اما ما نیاز به تغییر ساختار داریم. در این زمینه از درون این نشست ها معلوم نیست معجزه ای در مبارزه با فساد بیرون آید. من ناامید نیستم اما روند گذشته این گونه بوده است.

وی اظهار داشت: برخی کشورها برای مبارزه با فساد اقتصادی سازمانهایی را تشکیل داده اند و در این زمینه باید سازمانی به وجود آید که به قوه قضائیه متصل باشد.

ادامه دارد....