با صدور بیانیه‌ای تاکید شد

آمادگی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران برای کمک به مجروحان حوادث عراق

عراق,تروريسم,انجمن اسلامي جامعه پزشكي,داعش

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن همدردی با مردم عراق، اعلام کرد که آماده هرگونه کمک پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان جنایات تروریست‌ها در عراق است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«به نام خدا

خبرهای نگران‌کننده از جنایات صورت گرفته با سوءاستفاده از عنوان مذهب توسط گروه افراطی و تروریستی داعش در عراق باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی مسلمانان و جهانیان گردیده است. افراطیون تحت هر لوایی که باشند محکوم هستند. آنان که انبوه آموزه‌های اسلام رحمانی را با تمسک بر رویه نصر بالرعب یک سره به کنار می‌نهند و خشونت را عامل بقا، رشد و پیروزی خود می‌دانند با اسلام و انسانیت بیگانه‌اند.

ما به عنوان بخشی از مردم ایران که طعم زخم خشونت‌طلبی زیر لوای دین را تجربه کرده‌اند، خشونت‌ها و جنایت‌های افراطیون و تروریست‌های داعش را در عراق محکوم کرده و از اینکه این رفتارها بنام دین و مذهب انجام می‌شود بیزاری می‌جوییم. افراطیون همیشه در طرف مقابل خود افراطی‌گری را تولید می‌کنند. به همین دلیل مقابله یکجانبه با افراطی‌گری نتیجه کاملی به بار نمی‌آورد و باید همزمان عامل موجده آن را در طرف مقابل نیز مهار کرد.

ما از تألمات ملت عراق که این روزها هدف جنایات سبعانه افراطیون قرار گرفته‌اند متأثریم و خود را شریک رنج آنها می‌دانیم و بر اساس حرفه خود آماده هرگونه کمک پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان این جنایت‌ها می‌باشیم.»

انتهای پیام

کد N349148