۰
با صدور بیانیه‌ای تاکید شد

آمادگی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران برای کمک به مجروحان حوادث عراق

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
عراق,تروريسم,انجمن اسلامي جامعه پزشكي,داعش

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن همدردی با مردم عراق، اعلام کرد که آماده هرگونه کمک پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان جنایات تروریست‌ها در عراق است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«به نام خدا

خبرهای نگران‌کننده از جنایات صورت گرفته با سوءاستفاده از عنوان مذهب توسط گروه افراطی و تروریستی داعش در عراق باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی مسلمانان و جهانیان گردیده است. افراطیون تحت هر لوایی که باشند محکوم هستند. آنان که انبوه آموزه‌های اسلام رحمانی را با تمسک بر رویه نصر بالرعب یک سره به کنار می‌نهند و خشونت را عامل بقا، رشد و پیروزی خود می‌دانند با اسلام و انسانیت بیگانه‌اند.

ما به عنوان بخشی از مردم ایران که طعم زخم خشونت‌طلبی زیر لوای دین را تجربه کرده‌اند، خشونت‌ها و جنایت‌های افراطیون و تروریست‌های داعش را در عراق محکوم کرده و از اینکه این رفتارها بنام دین و مذهب انجام می‌شود بیزاری می‌جوییم. افراطیون همیشه در طرف مقابل خود افراطی‌گری را تولید می‌کنند. به همین دلیل مقابله یکجانبه با افراطی‌گری نتیجه کاملی به بار نمی‌آورد و باید همزمان عامل موجده آن را در طرف مقابل نیز مهار کرد.

ما از تألمات ملت عراق که این روزها هدف جنایات سبعانه افراطیون قرار گرفته‌اند متأثریم و خود را شریک رنج آنها می‌دانیم و بر اساس حرفه خود آماده هرگونه کمک پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان این جنایت‌ها می‌باشیم.»

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.