بیش از 400 پهپاد ارتش آمریکا از سال 2001 در حوادث مختلف از بین رفته‌اند

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی که امنیت و قابلیت اطمینان هواپیماهای بدون سرنشین را زیر سوال برده، نوشت: آمریکا از سال 2001 میلادی بیش از 400 فروند پهپاد ارتش را در سوانح بزرگ سراسر جهان از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه واشنگتن پست با استناد به گزارشات تحقیقاتی 50 هزار صفحه‌ای نوشت، پهپادهای نظامی از حملات 11 سپتامبر سال 2001 میلادی به طور متعدد و به دلایل نقض فنی، خطاهای انسانی و آب و هوای نامساعد درست کار نکرده‌اند.

این پهپادها به منازل، مزارع کشاورزی، باندهای پرواز، بزرگراه‌ها، راه‌های آبی و در یک مورد به هواپیمای ترابری هرکولس C-130 در هوا برخورد کرده‌اند.

از 418 سانحه بین 11 سپتامبر سال 2001 تا پایان سال 2013 میلادی، 194 تا سانحه کلاس A بودند که یا منجر به از بین رفتن کامل پهپاد شده و یا خسارتی برابر با دو میلیون دلار به وجود آورده است.

روزنامه واشنگتن پست نوشت: 67 سقوط پهپادی در افغانستان، 41 سقوط در عراق و 47 سقوط پهپادی در داخل آمریکا در جریان پروازهای آزمایشی و آموزشی رخ داده است.

در آوریل سال جاری میلادی یک فروند پهپاد نظامی در نزدیکی زمین بازی یک مدرسه ابتدایی در ایالت پنسیلوانیا سقوط کرد در حالی که یک فروند پهپاد ریپر متعلق به نیروی هوایی آمریکا در نوامبر سال گذشته میلادی در دریاچه اونتاریو واقع در ایالت نیویورک سقوط کرد.

این گزارش واشنگتن پست همزمان با آن منتشر شد که سازمان هوانوردی فدرال آمریکا دستوراتی را برای اداره جریان استفاده از پهپادهای نمایشی در سال‌های آتی تنظیم کرده است.

انتهای پیام

کد N349092