ریابکوف: در مورد راکتور آب سنگین اراک توافقی حاصل نشد

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5

معاون وزیر خارجه روسیه و سرپرست هیأت مذاکره کننده این کشور در مذاکرات ایران و 1+5 امکان دستیابی به توافق جامع هسته‌ای تا ضرب‌الاجل 20 ژوئیه را واقعی دانست و گفت که اختلافات اساسی هنوز باقی‌ است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرگئی ریابکوف پس از پایان دور پنجم مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین پایتخت اتریش گفت: اگرچه جزئیات توافق جامع نهایی مشخص نشده اما امکان دستیابی به این توافق تا ضرب‌الاجل 20 ژوئیه واقعی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایتارتاس، معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تأکید کرد: لازم است تا توافق اینگونه باشد که تدابیری اندیشه شود تا در مدت زمانی مشخص اعتماد جامعه جهانی در مورد صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را به وجود آورد و در این مدت زمان نباید محدودیتی در مورد برنامه هسته‌ای ایران وجود داشته باشد.

سرپرست هیأت مذاکره کننده روسیه در ادامه نسبت به تهیه متن نهایی توافق جامع در مدت زمان تعیین‌شده ابراز امیدواری کرد و گفت: امکان دستیابی به این توافق واقعی است اما دستیابی به آن نیازمند وجود اراده سیاسی و تلاش است.

سرگئی ریابکوف یادآور شد: در دور اخیر مذاکرات ایران و گروه 1+5 در خصوص طراحی راکتور آب سنگین اراک که یکی از موارد مورد اختلاف این کشورهاست توافقی حاصل نشده است.

انتهای پیام

کد N348953