رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

هدف فعالیت‌های فرهنگی باید گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی باشد

سیاسی

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: باید جبهه فرهنگی با سیاست هم افزایی به منظور تعمیق در معارف دین، به ریاست استاندار در مازندران تشکیل شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه مازندران، حجت الاسلام والمسلمین سالک در نشست اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با مدیران مازندران با بیان اینکه فرهنگ مظلوم است، بیان داشت: اگر در انجام وظایف و مسوولیت‌هایمان کوتاهی کنیم به فرهنگ اسلام ناب محمدی ظلم کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته دستگاه ها برداشتهای متفاوتی از مقولی فرهنگ داشتند، تصریح کرد: خوشبختانه مقام معظم رهبری فرهنگ را تعریف کرده اند، فرهنگ مد نظر رهبری فرهنگ انقلابی، اسلامی، اخلاق، ارزشها، تحرک و مبارزه است.

سالک افزود: همه باید بر اساس این معیار مشخص شده برنامه ریزی و اقدام کنیم و نباید تعریف دیگری از فرهنگ داشته باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما امروز امانتدار 50 سال مبارزه و تحمل سختی های مردم و علمای کشور هستیم، تاکید کرد: مردم ما را انتخاب کرده اند تا از دین و حقوقشان پاسداری کنیم.

وی ادامه داد: نظام ما با مبارزه بدست آمده و تداوم آن هم با مبارزه در جبهه های مختلف از جمله جبهه فرهنگی ممکن خواهد بود.

حجت الاسلام سالک با تاکید بر اینکه باید مردم را به سوی فرهنگ دینی سوق دهیم، اظهار داشت: احیا و شفاف نمودن مطالبات مردم و گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی باید هدف فعالیت های فرهنگی ما باشد.

وی تهیه برنامه فرهنگی استان را کار بسیار پسندیده و بجا دانست و افزود: این کارها اگر با جدیت دنبال شود جامعه را به حرکت وا می‌دارد.

وی نجات جامعه از بی‌بندو باری و بدحجابی را نیازمند شروع تربیت در آموزش و پرورش دانست و افزود: استفاده از ظرفیت هسته خانواده ، عنایت به جوانان مومن و انقلابی و استفاده بهینه از همه ظرفیت های موجود در استان می تواند در حل مسائل فرهنگی چاره ساز باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان از مسوولان فرهنگی و گردشگری استان خواست تا روح معنویت را در مناطق ساحلی و گردشگری استان حاکم کنند.

انتهای پیام

کد N348911