یک استاد دانشگاه:

فعالان فرهنگی شیوه‌های نوین اشاعه فرهنگ اهل‌بیت(ع) را فراگیرند

خراسان جنوبي,دين

یک استاد دانشگاه گفت: فعالان فرهنگی باید شیوه‌های نوین اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) را فراگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، علی‌اکبر رائفی‌پور در نشست مجمع فعالان فرهنگی خراسان جنوبی با بیان این‌که «عرصه فرهنگ، عرصه‌ای سخت و پیچیده است» گفت: فعالان فرهنگی تنها وسیله انتقال و اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) هستند که باید شیوه‌های نوین انتقال را فراگیرند.

وی معیار و محتوای فرهنگ را ثقلین عنوان کرد و افزود: مشکل اساسی در طول تاریخ نشناختن امامت بوده و ما برای انتقال درست این محتوا باید با این دو ثقل پیامبر مأنوس شویم.

این تحلیلگر و پژوهشگر مهم‌ترین فعالیت فرهنگی را زمینه‌سازی برای ظهور دانست و اظهار کرد: موفقیت‌ها نباید انسان را دچار غرور کند و باید متوجه خطراتی که شیطان برای فعالان عرصه فرهنگ ایجاد می‌کند، باشیم.

رائفی‌پور با اشاره به این‌که «شیطان اولین مستکبر است» بیان کرد: ابلیس تمایل دارد دیگر افراد را نیز به دام تکبر بیندازد، درنتیجه باید مراقب دام‌های او بود.

وی محبت و مودت را از دیگر اصول کار فرهنگی عنوان و اظهار کرد: محبت همان دوستی و مودت کردن است، اگر نسبت به شخصی محبت نداشته باشیم حتماً باید مودت را نسبت به او رعایت کنیم تا جذب مخاطبمان افزایش یابد.

این استاد دانشگاه افزود: استفاده از لسان و زبان مخاطب در جذب آنان مهم است و علاوه بر آن مثال زدن نیز با توجه به اینکه قرآن پر از مثال است، می‌تواند در موفقیت عرصه فرهنگ ما را یاری دهد.

رائفی‌پور یادآور شد: تأثیر کار فرهنگی دست خداست و اگر خدا بر دلی قفل زده باشد، فعالیت‌های ما هیچ اثری نخواهد داشت.

محمدمهدی دیانی، عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند نیز در این نشست با بیان این‌که «اصل ظهور بنابر روایات وعده الهی است» گفت: وعده‌های الهی تخلف ناپذیر هستند و قطعاً به وقوع خواهد پیوست.

وی با اشاره به این‌که «سنت بَدا، یکی از عقاید مهم و اساسی شیعیان است که بنا بر این سنت، برخی از مقدرات خداوند تغییر می‌یابد که شامل علایم حتمیه ظهور هم می‌شود» ادامه داد: اما این اصل شامل ظهور نمی‌شود چراکه ظهور وعده الهی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند بدیل‌سازی را یکی از فعالیت­‌های دشمنان دانست و گفت: هم اکنون ما شاهد جریان‌های ضدفرهنگی هستیم که ریشه آن را در فراماسونری می‌توان جست‌وجو کرد.

وی ابتذال فرهنگی با رویکرد هویت ستیزانه را از دیگر فعالیت‌های دین‌ستیزانه عنوان و بیان کرد: مقابله با این جریان‌ها، آشناسازی جوانان با جریان‌های ضدفرهنگ و ترویج فرهنگی مهدویت از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی در جامعه است.

انتهای پیام

کد N348892