سیدمنذر حکیم:

انقلاب حسینی را امام حسن(ع) پایه‌گذاری کرد

امام حسن ع

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع)گفت: اهل بیت(ع) مشعل های نورانی هدایت هستند و تکامل بشر جهت رسیدن به تکامل الهی و ابدی بزرگترین هدفی است که اهل بیت دنبال می کردند.

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع)گفت: اهل بیت(ع) مشعل های نورانی هدایت هستند و تکامل بشر جهت رسیدن به تکامل الهی و ابدی بزرگترین هدفی است که اهل بیت دنبال می کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین سید منذر حکیم اظهار کرد: پر واضح است که شیطان و شیطان صفتان در طول تاریخ از چنین اهدافی به هراس می‌افتند و سعی و تلاش داشتند که اهل بیت(ع) به حاشیه رانده شوند و یا این الگوهای تمام عیار را خنثی کنند و این به عنوان یک سیاست برای شیطان صفتان بوده و خواهد بود.

وی تاکید کرد: اهل بیت (علیهم السلام) انوار الهی هستند «وَ یَأْبَی اللّهُ إِلاَّ أَن یُتِمَّ نُورَهُ» خداوند نور خود را همیشه در بهترین شکل متجلی می‌کند و اهل بیت(ع) که به نور الهی ضمیمه شده‌اند باید چهره الهی تابناک آنان را به بشریت نشان بدهیم و بر انسان‌ها این نور الهی بتابد.

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مورد ضرورت برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) گفت: با توجه به اشعه تابناک حضرت اباعبدالله(ع) در طول تاریخ، به طور طبیعی شخصیت نورانی امام حسن علیه السلام کمتر مورد توجه واقع شده است و یک نوع مظلومیت برای امام حسن مجتبی(ع) در طول تاریخ رخ داده که باید اندیشمندان، عالمان و اهل قلم برای برطرف نمودن این مظلومیت اقدام کنند و جایگاه امام حسن مجتبی علیه السلام را به جایگاه منطقی و صحیح در تاریخ برگردانند. به این خاطر مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تلاشی وافر، حساب شده و علمی سعی کرده تا این کنگره بین المللی را پشتیبانی و برعهده بگیرد و این جزء اهداف مجمع جهانی اهل بیت(ع) می‌باشد.

وی در تشریح برنامه‌های این کنگره یادآور شد: بعد از ظهر اول تیر ماه مقالات در چهار کمیسیون ارائه می‌شود، کمسیون اول با عنوان "سیره فردی و خانوادگی امام حسن مجتبی(ع)" به ریاست دکتر صادق آئینه وند، کمیسیون دوم کمسیون نقد و بررسی شبهات در مورد امام حسن(ع) به ریاست آیت‌الله حسینی جلالی، کمیسیون سوم سیره سیاسی اجتماعی و مدیریتی امام حسن مجتبی(ع) به ریاست آیت‌الله محمد هادی غروی و کمیسیون چهارم سبک زندگی امام حسن علیه السلام به عهده اینجانب است.

سید منذر حکیم ادامه داد: مقالات متعددی به زبان‌های مختلف به دبیرخانه کنگره واصل و ارزیابی شدند و مقالاتی که مورد قبول واقع شدند یعنی نصاب لازمی را که تصویب شده بود کسب کردند در عصر روز اول و صبح روز دوم در کمیسیون‌ها ارائه و مورد نقد قرار می‌گیرند.

وی در مورد کیفیت مقالات ارائه شده اظهار کرد: مقالات از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح قابل قبولی هستند و در دو جلد کتاب چاپ می‌شوند.

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) نقطه شروع خوبی برای معرفی امام حسن(ع) است و امیدوارم موسسات و مراکز علمی دست به دست هم دهند و آن چهره واقعی امام حسن(ع) که پیامبر(ص) در شأن ایشان فرمودند «الحسن و الحسین امامان قاما او قعدا» را خوب ارائه کنند.

وی در پایان گفت: انقلاب حسینی را امام حسن مجتبی(ع) پایه گذاری کرد و سهم بسیار بزرگی در موفقیت انقلاب امام حسین(ع) داشت و خیلی‌ها از این نقش غافل هستند، امیدواریم بتوانیم با برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) شخصیت امام حسن(ع) را برای بشریت معرفی کنیم.

بر اساس این گزارش کنگره سبط النبی الاکبر امام حسن مجتبی(ع) به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همکاری ستاد نماز جمعه تهران، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، مؤسسه فرهنگی مذهبی حضرت قاسم بن الحسن(ع)، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعة المصطفی(ص) العالمیة، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان اطلاعات و تحقیقات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد و مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) در روزهای اول و دوم تیر 1393 در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‏‌شود.

انتهای پیام

کد N348525