13 مهاجم در حمله به یک ایستگاه پلیس در سین کیانگ چین کشته شدند

ایران

پکن – ایرنا – رسانه های چین روز شنبه از کشته شدن 13 مهاجمی خبر دادند که به یک ساختمان پلیس در منطقه خودمختار سین کیانگ در غرب چین حمله کردند.

به گزارش ایرنا، رسانه های محلی چین و خبرگزاری شین هوا به نقل از دولت محلی اعلام کردند در این حمله که صبح روز شنبه اتفاق افتاد 13 نفر از حمله کنندگان کشته و سه مامور پلیس نیز مجروح شدند.

بنابراین گزارش مهاجمان با یک دستگاه خودرو به ساختمان اداره امنیت عمومی در ˈیه چنگˈ استان سین کیانگ کوبیدند.

میزان صدمات وارده به سه پلیس چین جزیی گزارش شده است.

دستگاه قضایی چین روز دوشنبه هفته گذشته سه نفر از همدستان عاملان حمله انتحاری سال گذشته در میدان ˈتیان آنمنˈ در پکن را در استان سین کیانگ به اعدام محکوم کرد.

بازار شهر ارومچی مرکز منطقه خود مختار سین کیانگ نیز ماه گذشته میلادی شاهد یک انفجار بود که به کشته شدن 43 نفر و زخمی شدن بیش از 90 نفر منجر شد.

نیروهای امنیتی استان سین کیانگ15 خرداد 29 تن را که مظنون به دست داشتن در انفجارهای تروریستی شهر ارومچی بودند، بازداشت کرد.

ایستگاه راه آهن شهر کونمینگ چین نیز سال گذشته میلادی شاهد حمله گروهی تروریست با چاقو به شهروندان این کشور بود که در نتیجه 29 تن کشته و 143 تن دیگر زخمی شدند.

دولت چین از یک سال قبل تاکنون که عملیات وسیع ضد تروریسم را در سراسر سین کیانگ آغاز کرده، صدها تن را با این اتهام دستگیر کرده است.

گروهی تحت عنوان ترکستان شرقی در منطقه خودمختار سین کیانگ چین هر از چند گاه در این منطقه و دیگر نقاط این کشور دست به انجام عملیات نظامی می زنند و اقدام به بمب گذاری می کنند.

در منطقه خودمختار وسیع، استرات‍‍ژیک و غنی از منابع طبیعی سین کیانگ چین اقلیت اویغور ساکن هستند. دولت چین اعتقاد دارد گروه های جدایی طلب در سین کیانگ در پی تاسیس دولت مستقلی تحت عنوان ترکستان شرقی هستند.

آساق**1611
کد N348492