ابوطالبی در توئیتر:

رفتار متناقض آمریکا هر روز منطقه را بی‌ثبات‌تر می‌کند

دولت

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه را این گونه تشریح کرده است: ایران سیاست با ثباتی دارد و هم در سوریه و هم در عراق با تروریسم می‌جنگد؛ این می‌تواند نقطه عزیمت تغییر سیاست‌های کلان آمریکا در منطقه باشد.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر به اظهارات امروز باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا درباره سوریه، عراق و داعش واکنش نشان داد.

به گزارش ایرنا، حمید ابوطالبی در توئیتر خود اظهارات امروز باراک اوباما درباره داعش، سوریه و عراق را سوال‌برانگیز دانست و نوشت: آیا آمریکا در سوریه به شدت از یکی از طرفین دفاع نکرد؟ و آیا همین داعش و القاعده در آن طرف نبودند؟

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا آمریکا در سوریه با پروسه و روند صلح بین طرفین مخالفت نکرد؟ و چرا آمریکا در عراق برای مبارزه با تروریست‌هایی که در سوریه مورد حمایتش بودند کار عملی مهمی انجام نمی‌دهد؟

ابوطالبی ادامه داده است: آمریکا نمی‌تواند در منطقه سیاست‌های متعارضی بکار گیرد؛ در سوریه از جنگ حمایت کند و در عراق از صلح، یا درسوریه با تروریست‌ها باشد و در عراق نباشد.

وی افزوده است: سیاست و اهداف استراتژیک آمریکا در منطقه به شدت دستخوش بحران است و این رفتار متناقض، هر روز منطقه را بی‌ثبات‌تر می‌کند.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه را این گونه تشریح کرده است: ایران سیاست با ثباتی دارد و هم در سوریه و هم در عراق با تروریسم می‌جنگد؛ این می‌تواند نقطه عزیمت تغییر سیاست‌های کلان آمریکا در منطقه باشد.

کد N348247