۰
با صدور بیانیه ای صورت گرفت؛

اعلام نگرانی جامعه پزشکی ایران از جنایات افراطیون در عراق

  • ۲۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست داخلی

افراطیون تحت هر لوایی که باشند محکوم هستند. آنان که انبوه آموزه‌های اسلام رحمانی را با تمسک بر رویه نصر بالرعب یک‌سره به کنار می‌نهند و خشونت را عامل بقاء، رشد و پیروزی خود می‌دانند با اسلام و انسانیت بیگانه‌اند.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با صدور بیانیه‌ای نسبت به جنایات و اقدامات افراطیون و گروهک تروریستی داعش ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

خبرهای نگران‌کننده از جنایات صورت گرفته با سوءاستفاده از عنوان مذهب توسط گروه افراطی و تروریستی داعش در عراق باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی مسلمانان و جهانیان گردیده است. افراطیون تحت هر لوایی که باشند محکوم هستند. آنان که انبوه آموزه‌های اسلام رحمانی را با تمسک بر رویه نصر بالرعب یک‌سره به کنار می‌نهند و خشونت را عامل بقاء، رشد و پیروزی خود می‌دانند با اسلام و انسانیت بیگانه‌اند.

ما به عنوان بخشی از مردم ایران که طعم زخم خشونت‌طلبی زیر لوای دین را تجربه کرده‌اند، خشونت‌ها و جنایت‌های افراطیون و تروریست‌های داعش را در عراق محکوم کرده و از اینکه این رفتارها بنام دین و مذهب انجام می‌شود، بیزاری می‌جوئیم. افراطیون همیشه در طرف مقابل خود افراطی‌گری را تولید می‌کنند. به همین دلیل مقابله یکجانبه با افراطی‌گری نتیجه کاملی به بار نمی‌آورد و باید همزمان عامل موجده آن را در طرف مقابل نیز مهار کرد.

ما از تألمات ملت عراق که این روزها هدف جنایات سبعانه افراطیون قرار گرفته‌اند، متأثریم و خود را شریک رنج آنها می‌دانیم و بر اساس حرفه خود آماده هر گونه کمک پزشکی به مجروحان و آسیب‌دیدگان این جنایت‌ها می‌باشیم.

انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.