وحشت نخست وزیر استرالیا از بازگشت تروریست های این کشور از عراق

عراق93,عراق 93

کوالالامپور – ایرنا – استرالیا که تاکنون حامی تروریست های مخالف دولت قانونی بشار اسد در سوریه بود روز جمعه فاش کرد از بازگشت اتباع این کشور که در عراق و سوریه عملیات تروریستی انجام می دهند، وحشت دارد.

به گزارش ایرنا، ˈتونی ابوتˈ نخست وزیر استرالیا روز جمعه یک روز پس از موضع گیری جولی بیشاپ وزیر خارجه این کشور، اتباع استرالیا را که با گروه تکفیری داعش همکاری می کنند ˈقاتلان آموزش دیدهˈ خواند و خواستار بازداشت آن ها هنگام بازگشت به استرالیا شد.

گزارش یک شبکه رادیویی سیدنی حاکی است این کشور نگران بازگشت شهروندانی است که در کنار تروریست ها در عراق و سوریه از جمله گروه داعش می جنگند.

تونی ابوت به این رادیو گفت: از ورود این آدم کش های آموزش دیده به استرالیا که از سبک زندگی ما بدشان می آید باید جلوگیری شود.

وی گفت تا جایی که امکان دارد باید از ورود این افراد به استرالیا جلوگیری شود. اگر به استرالیا نیز بازگردند باید بازداشت شوند.

نخست وزیر استرالیا گفت: آدمکش های آموزش دیده که از سبک زندگی ما بدشان می آید و شرارت می کنند در بین ما جایی ندارند.

وی فاش کرد بیش از 100 استرالیایی به سوریه و عراق رفته اند و با گروه تروریستی داعش ارتباط دارند.

تونی ابوت با تاکید گفت: شک نکنید که برخی از استرالیایی ها در اقدامات وحشیانه در عراق دست داشته اند.

جولی بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا نیز روز پنجشنبه گفت که او عمیقا در مورد 150 استرالیایی که عملیات تروریستی را در کنار شبه نظامیان افراطی در عراق و سوریه انجام می دهند، نگران است.

برخی شهروندان استرالیا که با حمایت آمریکا و غرب در عملیات تروریستی بر علیه دولت بشار اسد در سوریه فعالیت می کردند در عملیات تروریستی گروه تکفیری داعش در عراق دست دارند.

بیشاپ گفت: این استرالیایی ها در حال تبدیل شدن به افراد افراطی هستند که عملیات تروریستی را به مردم آموزش می دهند و اگر به استرالیا بازگردند تهدید امنیتی محسوب خواهند شد.

دولت استرالیا بهمن ماه سال گذشته پس از گذشت بیش از دو سال از جنگ تروریست ها بر علیه دولت دمشق به فکر افتاد به شهروندان این کشور هشدار دهد در صورت حضور در درگیری های سوریه و همکاری با تروریست ها در این کشور با 20 سال زندان مواجه خواهند شد.

کانبرا تا آن زمان به طور رسمی مشارکت شهروندان این کشور در عملیات تروریستی بر علیه دولت سوریه را تایید نکرده بود و تنها سخنگوی وزارت خارجه استرالیا گفت خبرهایی به دولت رسیده که حکایت از مشارکت بیش از 100 تبعه استرالیا در درگیری های سوریه از سال 2011 دارد، اما دست داشتن این افراد در درگیری های آن کشور هنوز اثبات نشده است.

براساس بندهای قانون مجازات سال 1978 استرالیا حضور شهروندان این کشور در کشورهای خارجی با قصد مشارکت در جنگ و امور مربوط به آن ممنوع است و افراد خاطی با مجازات مواجه می شوند.

مجازات این اقدام براساس قانون 20 سال زندان است و هر استرالیایی که افرادی را برای جنگ در خارج از این کشور مجهز کند نیز به هفت سال زندان محکوم می شود.

همکاری شهروندان استرالیایی با تروریست ها در سوریه در حالی فاش می شود که دولت استرالیا دیدار اوایل دی ماه سال گذشته اعضای حزب ویکی لیکس این کشور با بشار اسد برای ابراز وحدت با مردم و دولت سوریه و مخالفت با مداخله نظامی غربی ها را تاب نیاورد و آن را محکوم کرد.

حضور شهروندان استرالیا در سوریه و عراق و همکاری با گروه تروریستی داعش در حالی افشا می شود که اردوگاه غربی - عربی ضد سوری بویژه آمریکا و انگلیس برخلاف مقررات بین المللی، برنامه تجهیز و مسلح کردن عوامل تروریستی را انجام دادند.

آساق**1611
کد N347879