آموزشهای ویژه البغدادی زیر نظر اسرائیلیها/منابع مالی داعش از کجا تامین می شود

تحرکات داعش در عراق‬

گروهک تروریستی داعش که علاوه بر مناطقی از سوریه طی هفته های اخیر با همدستی بعثی های صدامی و برخی طرفهای خائن، موصل و مناطقی از صلاح الدین در عراق را نیز اشغال کرده است منابع مالی متعددی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل، پایگاه المسله در گزارشی با عنوان مسئول حمایت مالی داعش کیست؟ آورده است: گروهک داعش یکی از ثروتمندترین گروههای تروریستی در دنیا به ویژه پس از سیطره بر شهر موصل،غارت پولهای بانکی و صرافی ها و نهادهای دولتی محسوب می شود.

گونتر مایر مدیر مرکز مطالعات جهان عرب در دانشگاه ماینز آلمان در گفتگو با رادیو صدای آلمان گفت: منابع مالی داعش از سوی برخی کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی، قطر،کویت و امارات تامین می شود.

وی افزود: علت حمایت مالی این کشورها از داعش حمایت از آنها در مقابل بشار اسد در سوریه و نیز در عراق  است.سعودی ها به خوبی از خطرات بازگشت تروریست های داعش به عربستان و امکان کودتای آنها علیه نظام سعودی واقف هستند.شخصیتهای سعودی ثروتمند، داعش را از نظر مالی تامین می کنند.

المسله می نویسد: همچنین نفت عامل مهی در تامین منابع مالی گروهک تروریستی داعش است، زیرا این گروهک بر میدانهای نفتی در شمال سوریه مسلط شده و نفت از طریق آن به ترکیه صادر می کند.

چارلز لستر پژوهشگر اندیشکده بروکینگز دوحه گفت: داعش به شکل مستقل می تواند منابع مالی خود را تامین کند و شبکه هایی در جامعه برای تضمین منابع مالی به وجود آورده است.بازرگانان کوچک، شرکتهای بزرگ، شرکتهای ساخت و ساز و برخی مسئولان محلی منابع مالی داعش هستند.

از سوی دیگر حسن هانی زاده تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با شبک روسیاالیوم گفت: این گروهک تروریستی زاییده آمریکا و دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است و شواهد محکمی درباره اینکه ابوبکر البغدادی به مدت دو سال تحت نظارت اسرائیلی ها در فلسطین اشغالی آموزش دیده است وجود دارد.این گروهک در خدمت اهداف آمریکا و اسرائیل است.گروه تروریستی است که هدف ایجاد تفرقه میان عراقی ها و ضربه زدن به وحدت ملی و محور مقاومت در سوریه و لبنان است.