رییس جمهوری اوکراین مذاکره با جدایی طلبان را رد کرد

مذاکره شبه نظامیان

مسکو- ایرنا- نماینده تام الاختیار رییس جمهوری اوکراین برای حل و فصل وضعیت دونباس (مناطق خواهان جدایی) اعلام کرد که پترو پوروشنکو با نمایندگان جمهوریهای خودخوانده دونتسک و لوهانسک مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای اوکراینی ˈزد.ان.یو.ایˈ، ایرینا گراشنکو روز جمعه گفت: بدیهی است که هیچ گونه مذاکره ای با سران جمهوریهای خودخوانده لوهانسک و دونتسک انجام نمی گیرد.

وی افزود: زیرا این تشکیلات مسئولیت سرنگونی هواپیماهای حامل بهترین سربازان اوکراینی و قتل غیرنظامیان را برعهده می گیرند و با سران و نمایندگان آنها هیچ گونه مذاکره ای صورت نخواهد گرفت.

گراشنکو گفت: مذاکره فقط با افرادی انجام می گیرد که واقعا طرح صلح رییس جمهوری اوکراین به منظور توقف جنگ و برادرکشی را می پذیرند.

وی همچنین از آغاز مذاکرات صلح با مناطق لوهانسک و دونتسک خبر داد و اظهار داشت: در این رابطه در دفتر رییس جمهوری اوکراین در دو مرحله دیدارهایی با نمایندگان مناطق لوهانسک و دونتسک انجام گرفت.

نماینده تام الاختیار رییس جمهوری اوکراین درباره حل و فصل وضعیت دونباس یادآوری کرد: در ابتدا رییس جمهوری با سران نهادهای دولتی محلی در دونباس دیدار و سپس پوروشنکو با نمایندگان محافل تجاری و نمایندگان شوراهای محلی و شخصیت های اجتماعی ملاقات کرد.

وی اضافه کرد: رییس جمهوری اوکراین قصد دارد طیف افراد برای مذاکره را گسترش داده و روشنفکران و نمایندگان محافل خبری و روزنامه نگاران محلی هم در آن شرکت کنند.

رییس جمهوری اوکراین در روز تحلیف خود طرحی برای صلح در مناطق جنوب و شرق اوکراین را اعلام کرد که در آن آغاز مذاکرات با نمایندگان این مناطق پیش بینی شده است.

اروپام/2242**518** 1337
کد N347744