تعداد آوارگان سوری در ترکیه از مرز یک میلیون نفر گذشت

سیاسی

معاون نخست‌وزیر ترکیه در نشستی با بخش مدیریت بحران و بلایای طبیعی دفتر نخست‌وزیری اعلام کرد تعداد آوارگان سوری در اردوگاه‌های آوارگان ترکیه و شهرهای اطراف از مرز یک میلیون نفر گذشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه تودی زمان، بشیر آتالای، معاون نخست‌وزیر ترکیه در جریان این نشست گفت: کشور هم‌اکنون 22 اردوگاه آوارگان در مرز با سوریه دارد که 218 هزار و 632 آواره سوری در آنها زندگی می‌کنند.

وی افزود: هرکدام از این اردوگاه‌ها شبیه به یک شهر هستند و جمعیت برخی از این اردوگاه‌ها بین 25 تا 40 هزار تن است. استقرار این اردوگاه‌ها در چهارمین سال خود قرار دارد و بسیاری از آوارگان سوری در این اردوگاه‌ها بسر می‌برند. هم‌چنین تعداد بسیار زیادی از آوارگان در شهرهای ما زندگی می‌کنند و مجموع آنها در ارودگاه‌ها و شهرهای ترکیه به 1.05 میلیون نفر رسیده است.

این مقام مسئول دولت آنکارا همچنین به مسئله سرویس‌دهی دولت به آوارگان سوری اشاره کرد و افزود: ترکیه برای چهار سال است که بیشترین هزینه و حمایت را برای پشتیبانی از آوارگان سوری داشته است.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه در سال 2011 بسیاری از شهروندان سوری شهرهای این کشور را ترک گفته و به کشورهای همجوار از جمله ترکیه آواره شده‌اند.

انتهای پیام

کد N347714