نماینده مردم رشت در مجلس:

وجود مدیریت واحد و یکپارچه شهری با وحدت رویه نیاز امروز شهرهاست

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر لزوم ایجاد مدیریت واحد و یکپارچه شهری گفت: تلاش خواهیم کرد این موضوع را که در قانون برنامه چهارم و پنجم و اصل 100 قانون اساسی بر آن تاکید شده اجرا و انجام آن را به منصه ظهور برسانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه گیلان، غلامعلی جعفرزاده در آیین پایانی اجلاس روسای شوراهای اسلامی مراکز استان‌های کشور در رشت به نبود یک نظام جامع در حوزه تصمیم گیری اشاره کرد و گفت: طبق قانون، 23 خدمت به طور مستقیم به شهرداری‌ها مربوط می شود و از سال 1385 این موارد احصا و مقرر شده است که 13 مورد در فاز اول و هفت مورد در فاز دوم اجرایی شود و من فکر می کنم با همکاری و هماهنگی دوستان این موارد به خوبی دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: انتقال تجربیات و دستاوردهای ارزشمند شوراهای مراکز استان‌ها، هم افزایی و همکاری بین اعضای این شوراها می تواند ما را به سمت حرکت در جهت ایجاد یک نظام هماهنگ مدیریت شهری پیش ببرد، هرچند در حال حاضر از این نظر دچار مشکل هستیم. در سال 1385 دولت محترم 22 فعالیت شهری را برای شورها در نظر گرفت و قطعاً یکی از مصوبات این اجلاس هم می تواند تسریع در انجام فعالیت‌های مهم و ماموریت‌های ویژه شوراها باشد.

وی سپس به برخی معضلات شهری رشت اشاره کرد و گفت: معضل زباله، مساله زیست محیطی، آلودگی رودخانه های رشت که در دنیا به عنوان آلوده ترین رودخانه ها شناخته می شوند و بسیاری مسائل دیگر مسائلی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

جعفرزاده تاکید کرد: دوره چهارم فعالیت شورا تیمی خبره، فنی و کارشناس هستند و من امیدوارم با درایت و نظرات کارشناسی این عزیزان موضوعی که سال‌ها درباره آن صحبت می شود به عنوان ایجاد مدیریت واحد و یکپارچه شهری، در شهر رشت اجرایی شود.

انتهای پیام

کد N347460