یک نماینده مجلس:

مردم عراق تابع زور و تکفیر برای تعیین سرنوشت خود نخواهند شد

سیاسی

یک نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی اشغال استان‌های عراق توسط گروه داعش با هدف تقویت جایگاه سیاسی اهل تسنن در ساختار سیاسی این کشور را سخنی لغو دانست.

هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، افزود: تکفیری‌ها و گروه داعش برای هر هدفی که به واسطه آن علیه مردم عراق قیام کرده‌اند، یقینا شعارهایی را مطرح می‌کنند که مردم عراق را با خود همراه کنند، ولی مردم عراق به خوبی صلاح خود را تشخیص داده و با مبارزه گروه‌های تروریستی که وحشیانه به جان مردم این کشور افتاده‌اند، را مهار خواهند کرد.

نماینده مردم سراوان تصریح کرد: عراق از نظر جغرافیایی در قلب کشورهای اسلامی قرار گرفته که بیداری اسلامی در این سرزمین‌ها مدتی است اتفاق افتاده است و مردم تابع زور و تکفیر برای تعیین سرنوشت خود نخواهند شد.

وی ادامه داد: عراق کشوری اسلامی است و برای خود می‌تواند بر اساس بلوغ فکری‌اش تصمیم‌گیری کند یقینا گروه‌های تروریستی نمی‌توانند با زور نیات و اهداف پلید، خود را به مردم عراق تحمیل کنند.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها و اروپائیان به واسطه ترفندها و تاکتیک‌های مختلف سعی دارند به اهداف پلید خود در جهان اسلام دست یابند به همین دلیل سلاح‌های کشنده خود را در اختیار تروریست‌های داعش در سوریه قرار دادند و حالا این سلاح‌ها سر از عراق در آورده است.

انتهای پیام

کد N347422