تاکید حزب‌الله لبنان بر شکست "پروژه تکفیری آمریکایی-اسرائیلی" در عراق

سیاسی

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که پروژه تکفیری آمریکایی-اسرائیلی همانگونه که در فلسطین، سوریه و لبنان شکست خورد در عراق نیز راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه المنار، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: پروژه تکفیری آمریکایی-اسرائیلی با وجود اینکه گاهی در فلسطین، گاهی در سوریه و اکنون عراق ظاهر شده اما ماهیتی واحد دارد و هدفی واحد را دنبال می‌کند.

وی گفت: این طرح گاهی در فلسطین نمود می‌یابد و زمانی دیگر در سوریه و اکنون در عراق جلوه‌گر شده است و زمانی که تنش‌ها در لبنان بالا می‌گیرد به کشور ما می‌آید و در صورت وجود شرایط مناسب به دیگر مناطق جهان اسلام نیز سرایت می‌کند.

وی ادامه داد: این پروژه تکفیری همانگونه که در لبنان شکست خورد در عراق نیز شکست خواهد خورد. در لبنان با مقاومت لبنانی‌ها علیه اسرائیل و خروج مفتضحانه آنها در سال 2000 شکست این پروژه محقق شد و در فلسطین نیز با رویارویی ملت فلسطین در غزه با تجاوزات رژیم صهیونیستی. در سوریه نیز شکست این پروژه تکفیری که نمودی از چهره آمریکایی-اسرائیلی است ادامه یافته است.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: با وحدت و اتحاد ملت عراق و اتخاذ تدابیر مناسب طرح تکفیری آمریکایی-اسرائیلی در عراق نیز شکست خواهد خورد و باید اقداماتی مناسب جهت رویارویی با آن اتخاذ شود تا همگان بدانند که شعله مقاومت خاموش نخواهد شد و مقاومت همواره در میدان باقی می‌ماند و برای رویارویی با تهدیدات آماده است.

انتهای پیام

کد N347378