تاکید فرانسه بر محکومیت حملات افراطگران در عراق

دولت فرانسه حملات شبه‌نظامیان داعش در عراق را که به گفته این دولت وحدت در عراق و امنیت و ثبات منطقه را تهدید می‌کند، محکوم کرد و خواهان گفت‌وگو برای پیدا کردن راه حلی پایدار به منظور پایان دادن به ناآرامی‌های سیاسی در عراق شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آذربایجان، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در نشستی امنیتی از مقامات بغداد خواست فورا یک راه حل سیاسی پایدار برای به دست آوردن حمایت سازمان ملل از دولت خود پیدا کنند.

براساس بیانیه‌ای که دفتر فرانسوا اولاند منتشر کرد همچنین رئیس‌جمهوری فرانسه از همه اعضای جامعه عراق خواست تا به گفت‌وگو پایبند باشند تا سریعا دولت وحدت ملی را به اجرا درآورند.

اولاند همچنین بر حمایت پاریس از مردم عراق به منظور مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: درگیری‌ها در عراق باعث بوجود آمدن وضعیت جدیدی شده که قابلیت تروریست‌ها برای انجام عملیات خود در منطقه و فراتر از آن را تقویت می‌کند. به همین دلیل است که طرح دولت برای مقابله با افراط‌گران با بیشترین قاطعیت به اجرا در خواهد آمد.

همچنین در حالی که صدها تن از جوانان فرانسوی برای پیوستن به درگیری در سوریه جذب افراطگران شده‌اند و ممکن است در آینده به کشورشان بازگردند، فرانسه اعلام کرد که همکاری خود را با شرکای اروپایی و همپیمانانش به منظور پاسخی موثر و هماهنگ به تهدید تروریستی را تقویت می‌کند.

انتهای پیام

کد N347252