حاشیه‌های پنجمین سفر استانی رئیس‌جمهور؛ از حضور عشایر با اسب تا تذکر روحانی به جای خالی خانم‌ها

ایرنا نوشت:

پنجمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به استان لرستان طی روزهای ۲۸ و ۲۹ خرداد ماه انجام شده که این سفر با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

* در نخستین روز سفر و در بدو ورود دکتر روحانی به خرم آباد در مقابل درب خروجی فرودگاه خرم آباد یک عروس و داماد در یک سیاه چادر به استقبال رئیس جمهور آمده بودند و سرنا و ساز محلی نواخته شد.

* بازار نگارش و تحویل دادن نامه به تیم همراه هیات جمهوری بسیار گرم بود به نحوی که تعداد بسیاری از جوانان در طول مسیر استقبال با صف طویل برخی افراد کم سواد و سالمند برای درخواست نوشتن نامه مواجه شده بودند.

* توزیع شربت و شیرینی و همچنین حضور عشایر با اسب و لباس‌های محلی و بوی اسپن در پیش روی کاروان تدبیر و امید رنگ و بوی خاصی به حضور دولت یازدهم در خرم آباد بخشیده بود.

* رئیس‌جمهوری امروز در دومین روز از سفر خود با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان دیدار و از نقطه نظرات برخی از آنان به نمایندگی از قشرهای مختلف آگاه شد.

* در این جلسه همه نمایندگانی که از جانب روحانیون، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه و خانواده شهدا و ایثارگران سخنرانی کردند، مرد بودند، این امر موجب شد تا رییس جمهوری در زمان سخنرانی خود عنوان کند که در این میان جای یک خانم خالی بود.

* این سخن دکتر روحانی که با استقبال و تشویق گسترده حاضرین به ویژه بانوان همراه شد، بیانگر و بازگو کننده توجه ویژه رئیس‌جمهوری به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بانوان و لزوم بهره‌مهندی از توانمندی بانوان در سطح جامعه است.

* رییس جمهوری همچنین دراین جلسه گفت: استان لرستان با این همه ظرفیت و توانمندی در بخش‌های گوناگون مشکلات مختلفی دارد که من از این واقعیت در حیرتم.

* دکتر روحانی در آخرین برنامه خود در سفر در سفر استانی به لرستان، در نشست با خبرنگاران در فرودگاه خرم آباد حاضر شد و به سووالات آنان پاسخ داد.

* انتخاب خبرنگاران برای طرح پرسش از رئیس‌جمهوری بر اساس قرعه مشخص شد و خبرنگاران در این نشست خبری در خصوص مسائلی از جمله بیکاری، حضور سرمایه‌گذاران اقتصادی، کمبودهای ورزشی، نقش جریان‌های انحرافی در عدم توسعه لرستان و بحث آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک از دکتر روحانی سئوال کردند.

* این نشست خبری با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد و استاندار لرستان برگزار شد.

رئیس‌جمهوری پس از پایان نشست خبری، بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) خرم آباد را به مقصد تهران ترک کرد.

 

17503

کد N347051