نوای تلاوت قرآن قاری ایرانی در کوالالامپور

ایران,قرآن

کوالالامپور – ایرنا – نوای تلاوت قرآن قاری منتخب ایران شرکت کننده در پنجاه و ششمین دوره مسابقات مالزی بار دیگر در کوالالامپور طنین انداز شد.

به گزارش ایرنا، در سومین روز برگزاری مسابقات قرآن کریم در مالزی آیینی در رایزنی فرهنگی ایران با حضور ˈحامد ولی زاده خلخالیˈ قاری ایرانی برگزار شد.

وی سه شنبه شب و در دومین شب از این مسابقات به عنوان قاری هفتم آیاتی از قرآن کریم را در سالن برگزاری مسابقات قرائت کرد که با تحسین حاضرین مواجه شد.

در آیین رایزنی فرهنگی ایران در مالزی نیز این قاری جوان ایرانی که در مسابقات سراسری قرآن کریم در ایران که سال گذشته در شیراز برگزار شد و به مقام دوم دست یافت به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت که مورد تحسین حضار قرار گرفت.

این مراسم به دعوت علی اکبر ضیائی رایزن فرهنگی ایران در مالزی و برای تقدیر از قاری منتخب و استاد همراه وی برگزار شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی در این نشست، شرایط فرهنگی حاکم بر مالزی و کیفیت داوری در مسابقات بین المللی قرآن را برای میهمانان تشریح کرد.

وی گفت که قاریان ایرانی همواره در میان مسلمانان شرق آسیا درخشیده اند و دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به آنان در این منطقه وجود دارد.

به گفته وی، این موفقیت به میزان بالای سرمایه گذاری و علاقمندی مردم ایران به قرآن کریم و معارف وحی بستگی دارد و امیدواریم که حرکت روز افزون به سمت ترویج معارف قرآنی نه تنها در کشورمان بلکه در همه ملل جهان افزایش یابد.

استاد ابوالقاسمی از اساتید برتر قرآن کشور و نفر اول برگزیده مسابقات بین المللی مالزی در سال های گذشته نیز به تشریح وضعیت حضور قاریان ایرانی در مسابقات بین المللی قرآن کریم در مالزی پرداخت.

وی گفت: به جز کشور میزبان یعنی مالزی، تنها جمهوری اسلامی ایران در تاریخ این مسابقات توانسته است دو سال مداوم به مقام اول مسابقات دست یابد و این نشان دهنده قدرت قاریان ایرانی در جهان اسلام است.

وی گفت که ایرانیان توان بسیار بالایی در قرائت و حفظ قرآن کریم دارند و طبیعی است با توجه به چنین ظرفیت هایی بتوانیم در بسیاری از مسابقات بین المللی در داخل و خارج از کشور مقام نخست را کسب نماییم.

آیین پایانی پنجاه و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرائت و حفظ قرآن کریم در مالزی شنبه شب برگزار می شود.

آساق**1611
کد N346669