رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان لرستان:

دولت در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شد

روحانی

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ˈدولت تدبیر و امید در خدمت به مردم، اسیر حاشیه سازی ها نخواهد شدˈ، اعلام کرد که دولت مصمم است تورم را کاهش داده و سد رکود را بشکند و در این مسیر نیز منتظر هیچکس و هیچ قرارداد خارجی نخواهد ماند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که در شورای اداری استان لرستان صحبت می کرد، با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت، بدون تعامل سازنده با دنیا موفق نمی شود، تصریح کرد: تعامل سازنده با دنیا به معنای فروختن عزت و استقلال کشور نیست بلکه تدبیر برای حل مشکلات مردم است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز چهره دیگری از ایران در افکار عمومی جهان وجود دارد، افزود: لازمه توسعه و پیشرفت کشور، آرامش اجتماعی است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از مردم استان لرستان که نقش چشمگیری در طول تاریخ و بویژه در دوران دفاع مقدس داشتند، گفت: امروز نیز این مردم بزرگوار، تلاشگر و فداکار باید برای توسعه استان و ایجاد اشتغال برای فرزندانشان همانطور افتخار آفرینی کنند.

دکتر روحانی به جلسات متعدد در تهران برای اجرای 79 طرح در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری استان لرستان اشاره و اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح ها تحول قابل توجهی در استان انجام شود و لرستان بتواند در محصولات کشاورزی و دامپروری علاوه بر نیاز استان به بخش های دیگر کشور نیز صادرات داشته باشد.

رئیس جمهوری اشتغال سریع را منوط به فعال شدن طرح های نیمه تمام و بهره برداری از تمام ظرفیت واحدهای صنعتی و تولیدی دانست و از ارائه تسهیلات از صندوق توسعه ملی به این صنایع خبر داد.

دکتر روحانی تصریح کرد: باید از یک سو مزیت های نسبی کشور را برجسته کنیم واز سوی دیگر روابطمان را با دنیا بهبود بخشیم.

وی با بیان اینکه سیاست های کلی اصل44 قانون اساسی مبتنی بر حضور و مشارکت مردم در صحنه است گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند می خواهیم این سیاست ها، انقلاب اقتصادی ایجاد کند و ما باید آن را اجرا و عملیاتی کنیم.

رئیس جمهوری نیاز ایران برای توسعه را 300 میلیارد دلار در مرحله کنونی ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه امروز داوطلبان زیادی برای سرمایه گذاری در ایران وجود دارد.

استاندار لرستان نیز در این جلسه ضمن برشمردن شاخص های اقتصادی و فرهنگی استان و بیان مطالبات مردم، حضور هیئت دولت در استان لرستان و بررسی دقیق مسائل این استان را نقطه عطفی در حل مشکلات، ایجاد رفاه و توسعه دانست و از رئیس جمهوری و اعضای کابینه قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه سند آمایش استان با برش شهرستانی به عنوان نقشه راه تهیه شده است، گفت: سند اشتغال هم در هر شهرستان مهیا شده تا فرمانداران بدانند با چه رویکردی باید اشتغال زایی کنند.

استاندار لرستان تنها راهکار عملی خروج استان لرستان از بن بست را جذب سرمایه گذاری توصیف کرد و گفت: دولت می تواند با اقداماتی نظیر تامین منابع بانکی، ایجاد صنایع مادر و آزادسازی حریم قلعه فلک الافلاک زمینه های رونق استان در حوزه کشاورزی ، صنعتی و گردشگری را فراهم آورد.

در این جلسه آیت الله شاهرودی، عضو مجلس خبرگان رهبری و نماینده ولی فقیه در استان اظهار امیدواری کرد سفر رئیس جمهوری به لرستان زمینه های توسعه مادی و معنوی این استان را فراهم آورد.

همچنین در این نشست هر یک از نمایندگان استان لرستان با تشریح معضلات و طرح های شهرستان های خود اظهار امیدواری کردند با اجرایی شدن طرح های دولت در لرستان مردم به تدریج شاهد کاهش محرومیت ها و توسعه باشند.

دکتر محمد باقر نوبخت، معاون نظارت برنامه ریزی و راهبردی رئیس جمهوری نیز در سخنانی از اختصاص 610 میلیارد تومان بودجه به استان لرستان در این سفر خبر داد و گفت: با جذب این اعتبارات تحرک جدی در زمینه توسعه و اشتغال زایی این استان ایجاد خواهد شد.
کد N346623