تجمع گسترده هزاران مسلمان در هند در محکومیت جنایات داعش در عراق

عراق,محکومیت داعش

دهلی نو- ایرنا- هزاران مسلمان هندی روز چهارشنبه در تجمعی گسترده در دهلی نو جنایات و اقدامات ضد انسانی داعش در عراق را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا در این تجمع گسترده که در خیابان ˈجنتر منترˈ در دهلی نو برگزار شد، هزاران نفر از مسلمانان هندوستان از اقوام و مذاهب گوناگون و از شهرها و ایالت های مختلف با راهپیمایی و سر دادن شعارهای ضد استکباری و ضد تروریسم، خشم و انزجار خود را از اقدامات ددمنشانه داعش در عراق و دیگر کشورهای اسلامی ابراز داشته و بشدت آنها را محکوم کردند.

همچنین جمع زیادی از علمای شیعه و سنی با ایراد سخنرانی، ابعاد مختلف جنایات داعش در عراق و دیگر کشورهای اسلامی را تبیین و بشدت این اعمال ضد بشری و تروریستی را تقبیح و محکوم کردند.

یکی از سخنرانان، اقدامات داعش در عراق را یادآور کشتار یاران و نزدیکان امام حسین (ع) در واقعه کربلا خواند و از اعضای گروه تروریستی داعش به عنوان یزیدیان زمان نام برد.

سخنرانان همچنین وحدت همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی را در مقابله با این گونه اقدامات تروریستی و ضد انسانی خواستار شدند.

تظاهرکنندگان اعلام کردند؛ این گونه تجمعات و اعتراضات مسلمانان در هندوستان همچنان ادامه خواهد داشت و ما با این تظاهرات، خشم و انزجار خود را از اقدامات ضد بشری و ددمنشانه داعش در عراق و دیگر کشورهای اسلامی اعلام می کنیم.

در پایان این تجمع اعتراض آمیز صدها نفر از جوانان مسلمان هندی برای اعزام به عراق و مبارزه با گروه تروریستی داعش نام نویسی کردند.

این جوانان اعلام کردند؛ هر زمان که مراجع صلاح بدانند و اعلام کنند، بلافاصله آمادگی دارند برای مبارزه با تروریست ها و جنایتکاران داعش به کشور عراق اعزام شوند.

همچنین قرار است به همین منظور بعد از فریضه نماز جمعه این هفته در بسیاری از شهرهای هندوستان، مسلمانان هندی بار دیگر تجمعات اعتراض آمیز برگزار کنند.

آساق**2167**1504
کد N345915