آغاز نگارش متن توافق نهایی/ عراقچی: خطوط قرمز ما تغییری نکرده است

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,سیدعباس عراقچی

گفت‌وگوهای ایران و 1+5 امروز در حالی وارد دومین روز خود شد که از صبح امروز تاکنون گفت‌وگوهای فشرده در سطح معاونان ادامه دارد و برخی طرف ها می گویند نگارش متن توافق نهایی آغاز شده است.

به گزارش خبرآنلاین، روز دوم مذاکرات در حالی پیگیری شد که بعد از خروج نیکلاس برنز آمریکایی از وین، فرآیند نگارش متن نهایی توافق شروع شده است.

با این حال،اخبار غیر رسمی حکایت از زیر بار نرفتن ایران در برابر درخواست های غیر منطقی غرب دارد.خبرگزاری رویترز خبر داده که که ایران کاهش قابل توجه سانتریفیوژهای خود را رد کرده است، بنابراین بعید است مذاکرات ایران و 1+5 در هفته جاری به نتیجه برسد.

با این حال فارس به نقل از نماینده چین در 1+5 نوشت که فضای مذاکرات کنونی در وین خوب است . وانگ چون افزوده است: همه طرف‌ها در 1+5 به دنبال دستیابی به توافق جامع هسته‌ای تا پایان تیرماه هستند.

نماینده چین با اشاره به برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال گفت: در مذاکرات درباره فوتبال نیز زیاد حرف زدیم‬. در فوتبال وضعیت برد و باخت وجود دارد اما در مذاکرات همه ما از طریق مصالحه به برد-برد میرسیم.

‬آخرین اظهار نظر مقامات ایرانی مربوط به عباس عراقچی است که به خبرنگاران گفته بود:اگر غرب حاضر به پذیرش خواسته‌های ما نباشد، مذاکرات پیشرفت نخواهد کرد .

این مقام ارشد ایرانی با بیان اینکه از پیشرفت یا عدم پیشرفت مذاکرات نباید خوشحال شد، تاکید کرد: تغییر خاصی در خطوط قرمز ما صورت نگرفته است.

/212 212

 

 

 

کد N345748