با میانجیگران داعش در مذاکره با ترکیه آشنا شوید

تسنیم نوشت:

معاون فراری رئیس جمهوری عراق به اتفاق وزیر خارجه عربستان در حال میانجیگری بین داعش و دولت ترکیه برای آزادی گروگان‌های ترک هستند.
به گزارش پایگاه خبری المسله؛ طارق الهاشمی معاون رئیس جمهوری سابق عراق که از دادگاه‌های این کشور فراری است و در ترکیه به سر می‌برد به اتفاق شاهزاده سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان در حال رایزنی و میانجیگری بین گروه های تروریستی داعش و نظام ترکیه برای آزاد سازی گروگان های ترک هستند.

بولنت آرینچ معاون نخست وزیر ترکیه در این باره در جمع خبرنگاران گفت: دولت ترکیه تمام تلاش خود را برای ازادی گروگان های ترک در اسارت گروه های تروریستی داعش را به کار می گیرد.

وی در این باره افزود: ما اکنون مذاکراتی را به صورت غیر مستقیم با تروریست های وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام داعش را آغاز کرده ایم و می خواهیم این گروگان ها از اسارت تروریست ها آزاد شوند چرا که در بین آنها زنان و کودکان نیز حضور دارند.

وی در خصوص میانجیگران این پرونده گفته است: هم اکنون دولت ترکیه برای ازادی گروگان های خود از اسارت داعش با برخی از مسئولان نظام عراق از جمله طارق الهاشمی معاون رئیشس جمهوری سابق عراق که تحت پیگرد است آغاز نموده و انتظار داریم با این میانجیگری ها این پرونده به پایان برسد.

معاون نخست وزیر عراق در این باره افزود: دولت ترکیه حتی مذاکراتی را در این زمینه با دولت آمریکا و سازمان ملل و اتحادیه اروپا و دولت مرکزی عراق در بغداد و دولت اقلیم کردستان عراق داشته است.

بولنت آرینچ معاون نخست وزیر ترکیه افزود: احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه هم بحران ربوده شدگان ترک را با همتای سعودی خود یعنی شاهزاده سعود الفیصل طی دو مرحله دیروز و ارمزو داشته است.

26149

کد N345721