سازمان ملل:

عملیات ارتش اوکراین 613 کشته و مجروح داشته است

آمریکا اروپا

سازمان ملل اعلام کرد عملیات ارتش اوکراین با عنوان مقابله با تروریسم در مناطق شرقی این کشور تا کنون 356 کشته و 257 مجروح به جا گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، گزارش سازمان ملل از جنگ داخلی اوکراین حاکی است در عملیاتی که با عنوان مبارزه با تروریسم در مناطق لوهانسک و  دونتسک در شرق اوکراین انجام می گیرد دست کم 256 نفر کشته شده اند که 14 نفر آنان کودک بوده اند.

طبق گزارشی که کمیسیون ویژه سازمان ملل در امور اوکراین منتشر کرده 257 نفر نیز در این درگیری ها مجروح شده اند. همچنین تلفات ارتش اوکراین در این عملیات 86 نفر شامل پرسنل نظامی و 9 نفر از خدمه هواپیمای ترابری ایلیوشین-76 بوده که اخیرا توسط جدایی طلبان در نزدیکی فرودگاه لوهانسک سقوط کرد.

گزارش کمیسیون ویژه سازمان ملل در مورد اوکراین توسط "جیانی ماگاتزنی" رئیس بخش اروپای دفتر کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل تهیه شده است. پیشتر یک کمیته تحقیق روسی از کشته شدن دست کم 100 غیرنظامی و مجروح شدن 200 نفر از آنان در حمله ارتش اوکراین به شرق این کشور خبر داده بود. بر این اساس صدها خانه مسکونی نیز هدف حملات ارتش اوکراین قرار گرفته است. 

گفتنی است شب گذشته "ولادیمیر پوتین" و "پترو پوروشنکو" روسای جمهوری روسیه و اوکراین در مورد امکان برقراری آتش بس در اوکراین به گفتگو پرداختند. در همین رابطه کرملین با صدور بیانیه ای اعلام کرد موضوع برقراری آتش بس و پایان عملیات نظامی در شرق و جنوب شرق اوکراین در گفتگوهای این دو مورد بحث قرار گرفته است.