رایزنی آنکار با همدستان داعش برای آزادی گروگان های ترکیه ای نزد این گروهک

تحرکات داعش در عراق‬

یک مسئول ترک از رایزنی مقامات این کشور با معاون فراری رئیس جمهوری عراق و سعود الفیصل وزیر خارجه سعودی برای آزادی کارکنان کنسولگری ترکیه که در موصل از سوی داعش ربوده شده اند خبر داد که اوج همسویی سعودی ها و سیاستمداران فراری عراق با گروهک تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، یک مسئول برجسته ترکیه ای فاش کرد که آنکارا با تعدادی از شخصیتها درباره ربوده شدن کادر کنسولگری ترکیه در موصل از سوی داعش رایزنی کرده است که در میان آنها طارق الهاشمی معاون فراری رئیس جمهوری عراق و سعود الفیصل وزیر خارجه سعودی به چشم می خورد.

بولنت آرینچ معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرد: دولت ترکیه همه تلاش خود را برای آزادی ترکهای ربوده شده به وسیله تروریست های گروهک داعش به کار خواهد بست. ما با طرفهای مختلف برای آزادی آنها رایزنی می کنیم و امیدواریم که بحران در اسرع وقت به پایان برسد.

وی بیان کرد: دولت ترکیه با طارق الهاشمی معاون(فراری) رئیس جمهور عراق رایزنی هایی انجام داده است و رایزنی های گسترده ای میان ترکیه، آمریکا، سازمان ملل، اتحادیه اروپا و دولت مرکزی بغداد و اقلیم کردستان به عمل آمده است.

آرینچ اعلام کرد: احمد داوود اوغلو وزیر خارجه ترکیه با همتای سعود خود سعود الفیصل دوباره بحران گروگانهای ترکیه ای نزد داعش را مورد رایزنی قرار داده است.