اخبار عراق/

هشدار درباره نفوذ داعش به بغداد با تصاویر مرجعیت/ تسلط ارتش بر مناطق البحیرات و کاطون

تحرکات داعش در عراق‬

هشدار سخنگوی نیروهای مسلح عراق درباره نفوذ داعش به پایتخت با تصاویر مرجعیت، تسلط ارتش بر مناطق البحیرات در شمال بابل و منطقه کاطون در دیالی و اشغال چند مرکز پلس به دست تروریست های داعش از مهمترین اخبار عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد: بالگردهای ارتش مراکز وابسته به داعش را در منطقه بلد در جنوب تکریت هدف قرار دادند.

این منبع بیان کرد: درگیری میان نیروهای امنیتی و داعش در منطقه بلد در منطقه الرواشد در جنوب صلاح الدین رخ داد که با وارد شدن بالگردهای ارتش به معرکه تعداد زیادی کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر شبکه الفرات نیوز از تسلط ارتش بر منطقه الکاطون در استان دیالی خبر داد.

در همین حال قاسم عطا سخنگوی نیروهای مسلح عراق درباره ورود تروریست های داعش در حالی که تصاویر مرجعیت را در دست دارند هشدار داد و افزود: نیروهای امنیتی مناطق تلعفر را بازپس گرفته اند و در تعیب داعش در مناطق دیگر هستند. نیروهای امنیتی حمله به پالایشگاه بیجی را دفع کرده اند و ادوات آنها را منهدم کردند. پالایشگاه تحت کنترل نیروهای امنیتی و نیروهای ویژه است.

وی از تسلط نیروهای امنیتی بر منطقه البحیرات در شمال بابل خبر داد و بیان کرد: تروریستها قصد داشتند از این منطقه برای حمله به بابل و کربلا استفاده کنند.

از سوی دیگر گروهک داعش چند مرکز پلیس را در غرب الانبار به اشغال خود درآورد.