نماینده‌ی مشهد : امروز جهان در التهاب داشتن منجی است

نماینده‌ی مشهد اظهار داشت: امروز جهان در التهاب داشتن منجی برای رهایی از ظلم و ستم‌ها و تجاوزات که توسط قدرت‌های شیطانی ایجاد شده است، می‌سوزد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،بنی هاشمی طی نطق میان دستور خود درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: امروز خونریزی و ستم‌هایی در لباس نفاق ظاهر شده و طلبه و خانواده‌اش را سر می‌برند، در لباس دفاع از اسلام ستم‌ها می‌کنند و وهابیت که ساخته‌ی مکاران انگلیسی است هم اکنون در خاورمیانه و جهان اسلام فتوای شیطانی را برای غارت و کشتار مسلمانان صادر می‌کنند و آمریکا در پشت این صحنه‌ها نقش آفرین می‌باشند.

وی افزود: ایران اسلامی که مسیر تعالی خود را با ظهور انقلاب اسلامی طی می‌نماید موجب امید و وحدت مسلمانان در جهان است و همه در این مسیر به وحدت و همدلی نیاز داریم و همانطور که امام(ره) فرمودند و رمز پیروزی را در وحدت می‌دانستند امروز هم رهبری همان اتحاد و وحدت را گوشزد می‌نماید و درمقابله با دشمنان دفاع و مقاومت را در مشی مبارزات ملت قرار داده است.

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه به آن گفت: اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی در کنار فرهنگ از موضوعاتی است که همه مردم در هر جایگاهی باید به آن توجه داشته باشیم زیرا در فضای فرهنگی برخواسته از شعور و آگاهی و تکیه بر ارزش‌های قرآن و تعالیم انسان است که می‌توان مدیریتی را ساماندهی نمود که اقتصاد مقاومتی را به سرانجام رساند و هیچ گاه نمی‌توان اقتصادی را مقاومتی نامید که از ظرفیت‌های نیروی انسانی و انگیزه‌های خود باوری بدور باشد و هیچ گاه نمی‌توان اقتصادی را مقاومتی نامید که از کارهای بزرگ هراس دارد و کارهای کوچک را بی‌اعتبار می‌داند.

نماینده‌ی مردم مشهد تصریح کرد: اقتصادی را می‌توان مقاومتی نامید که کشاورز نگران هزینه و فروش محصول خود نباشد. و ما باید با استفاده از فرصت‌های فراهم شده برای یک اقتصاد درون زا و برون نگر و تکیه بر توانمندیهای نیروی انسانی دانشمندان و جوانان خود واستفاده درست از ظرفیت‌ها و منابع خدادادی و تجربیات ارزشمند در برنامه هماهنگ و مدیریت جهادی و تقسیم کار در حرکت پرشتاب و مدبرانه خود از فرازهای پیچ و خم تاریخی عبور نماییم.

وی با بیان این که باید در مسیر اقتصاد مقاومتی قدم‌های جدی برداشت گفت: در راستای قدم‌های بعدی برای جهت گیری و عملیاتی کردن سیاست‌های مقاومتی باید به تقسیم درآمدهای نفتی تولید ، نیروی انسانی، کشاورزی و بانک و ارز ، صادرات گمرک و ساختار اجرایی و مدیریت عملیاتی توجه نمود که هر کدام از این فرآیندها دارای 5 بسته‌ی عملیاتی است که در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد.

بنی هاشمی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به لزوم توجه بیشتر به شهر مشهد خاطر نشان کرد: موقعیت زیارتی مشهد مقدس بر کسی پوشیده نیست و آنچه مهم است این است که باید این شهر بتواندخدمات مناسبی را برای مجاورین و زائرین ارائه نماید و این میسر نیست مگر با توجه به زیر ساخت‌های شهری ، حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی و مراکز خرید مناسب و ساخت قطار سریع شهری و بین‌شهری بخصوص تهران و گرگان.

انتهای پیام

کد N345092